Nowy dokument o morderstwie Johna Lennona w Apple TV+

Apple TV+ ogłosiło nowy serial dokumentalny „John Lennon: Murder Without A Trial”, którego narratorem jest zdobywca nagrody Emmy Kiefer Sutherland.

John Lennon Graffiti ściany na wyspie Kampa w Pradze
John Lennon Graffiti ściany na wyspie Kampa w Pradze | fot. Depositphotos

Nowy dokument pod tytułem John Lennon: Morderstwo bez procesu (tyt. oryg. John Lennon: Murder Without A Trial) rzekomo przedstawiający „ostateczne” i szokujące szczegóły dotyczące morderstwa Johna Lennona — byłego Beatlesa i ikony popkultury — pojawi się niebawem w Apple TV+. Niestety nie zdradzono jeszcze, kiedy ta trzyczęściowa seria „true crime” pojawi się w serwisie streamingowym. Ale znamy narratora — jak podano, będzie nim nagrodzony nagrodą Emmy aktor Kiefer Sutherland.

Przeczytaj też: Kiedy „Czas krwawego księżyca” będzie na Apple TV+?

Apple stwierdziło, że nowy „dokument oferuje najbardziej wszechstronne i prawdziwe spojrzenie o tragicznym morderstwie ikony muzyki i popkultury Johna Lennona oraz śledztwie i skazaniu Marka Davida Chapmana.

Serial sokumentalny, którego narratorem jest Sutherland, przedstawia nowe, ekskluzywne wywiady, niepublikowane wcześniej zdjęcia i dostęp do faktów na podstawie wniosków wynikających z ustawy o wolności informacji (FOIA). Najwyraźniej możemy spodziewać się „szokujących szczegółów” nawet 43 lata po strzelaninie, gdy zabójca nadal przebywa w więzieniu. W 2022 roku po raz dwunasty odmówiono mu zwolnienia warunkowego.

Oficjalny opis serialu John Lennon: Murder Without A Trial brzmi następująco:

Dokument zawiera ekskluzywne wywiady z naocznymi świadkami i niepublikowane wcześniej zdjęcia z miejsc zbrodni, rzucające nowe światło na życie i morderstwo ikony muzyki i popkultury Johna Lennona oraz śledztwo i skazanie jego zabójcy — Marka Davida Chapmana.

John Lennon: Murder Without A Trial to najdokładniej zbadana analiza morderstwa Johna Lennona z 1980 roku, które zszokowało i zasmuciło świat. Produkcja otrzymała obszerne wnioski [FOIA] ze strony Departamentu Policji Nowego Jorku, komisji ds. zwolnień warunkowych i biura prokuratora okręgowego.

Seria zawiera ekskluzywne wywiady z naocznymi świadkami – wypowiadającymi się po raz pierwszy – oraz niektórymi najbliższymi przyjaciółmi Lennona, ujawniające szokujące szczegóły tragicznego morderstwa Lennona. [Seria] zawiera także wywiady z obrońcami Chapmana, psychiatrami, detektywami i prokuratorami.

Serial wyprodukował nagrodzony nagrodą BAFTA i Emmy 72 Films. Wyreżyserowali Nick Holt („Proces o morderstwo”, „Odpowiedzialne dziecko”) i Rob Coldstream („Jade: Gwiazda rzeczywistości, która zmieniła Wielką Brytanię”).

Producentami wykonawczymi są David Glover (11 września: Jeden dzień w Ameryce), Mark Raphael (Zbrodnia i kara) i Coldstream. Produkowali także Simon Bunney i Louis Lee Ray.

Oglądaj filmy dokumentalne w Apple TV+

Rosnąca oferta filmów dokumentalnych Apple TV+ obejmuje także nominowany w tym roku do nagrody Emmy pełnometrażowy film dokumentalny Still: A Michael J. Fox Movie oraz nagrodzony NAACP Image Award film Sidney o legendarnym aktorze Sidneyu Poitierze. Niedawno Apple wydało Stephen Curry: Underrated, niezwykłą historię dorastania jednego z najbardziej wpływowych pisarzy. dynamicznych i The Pigeon Tunnel z kolei opowiada sekretne życie szpiega, który stał się powieściopisarzem Davidem Corwellem (lepiej znanym jako John le Carré).

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple TV+ Press | Cult of Mac
zdjęcie wykorzystane we wpisie z Depositphotos