Kiedy „Czas krwawego księżyca” będzie na Apple TV+?

Apple TV+ rozpoczęło swoją pierwszą dużą premierę kinową filmu „Czas krwawego księżyca” w reżyserii Martina Scorsese z Leonardem DiCaprio, Robertem DeNiro i Lily Gladstone.

Czas krwawego księżyca (Apple TV+)

Trwający pond 3 godziny epos zatytułowany Czas krwawego księżyca (tyt. oryg. Killers of the Flower Moon) można teraz oglądać w tysiącach kin na całym świecie, w tym w Polsce. Ale kiedy będzie można na spokojnie obejrzeć go w domowym zaciszu na Apple TV+? Bo nie wiem jak Wy, ale tyle czasu w kinie wytrwać mogą chyba tylko zagorzali kinomaniacy… Ale dlaczego Apple wypuszcza filmy w kinach, a nie bezpośrednio w swojej usłudze przesyłania strumieniowego? Jest kilka powodów.

Po pierwsze, oferowanie seansów kinowych pozwala firmie Apple na zawieranie umów z prestiżowymi reżyserami i talentami aktorskimi, którym zależy na zachowaniu żywotności klasycznej kultury Hollywood i wspieraniu branży kinowej, która w przeciwnym razie wahałaby się przed podjęciem pracy w serwisie streamingowym.

Po drugie, wydaje się prawdopodobne, że szeroka akcja kinowa będzie korzystnym działaniem marketingowym, budującym szum i świadomość społeczną na temat filmu. Apple ma nadzieję, że przełoży się to na jeszcze większy sukces oglądalności, gdy ostatecznie serial trafi do serwisu Apple TV+.

Po trzecie, pomaga odzyskać część kosztów produkcji poprzez sprzedaż biletów. W przeciwieństwie do tradycyjnego studia, Apple nie musi zarabiać na filmie, ale zawsze miło jest móc zrównoważyć przynajmniej część kosztów produkcji filmu wynoszących ~250 milionów dolarów.

Legendarny reżyser ponownie współpracuje z Leonardem DiCaprio oraz Robertem De Niro w tej epickiej sadze, w której przeplatają się prawdziwa miłość i straszliwa zdrada.

W skrócie: Film jest oparty na tragicznym epizodzie z historii Stanów Zjednoczonych i opowiada o skomplikowanej miłości Ernesta Burkharta (DiCaprio) oraz Mollie Kyle (Gladstone). Czas krwawego księżyca przedstawia historię tajemniczych morderstw członków plemienia Osedżów, rdzennego ludu, który zyskał ogromne bogactwo po tym, jak na jego ziemiach znaleziono ropę. To opowieść o chciwości i wykorzystywaniu, ale duszą filmu jest wciągająca historia miłosna.

Dowiedz się więcej: Podczas kręcenia filmu Scorsese nawiązał bliską współpracę ze społecznością Gray Horse z Oklahomy. — Chciałbym wierzyć, że stworzyliśmy coś, co Osedżowie mogą zaakceptować i przyjąć jako ofiarę — mówi Scorsese. — To film, owszem, ale też opowieść, która ukazuje ich tragiczne doświadczenia, i może daje również jakieś pocieszenie. Mam szczerą nadzieję, że tak jest.

Kiedy „Czas krwawego księżyca” będzie dostępny w Apple TV+?

Apple nie ogłosiło jeszcze oficjalnie daty premiery w serwisie streamingowym Apple TV+, prawdopodobnie po to, aby nie sabotować swoich szans kasowych podczas premiery kinowej.

Ale możemy zgadywać. Apple nawiązał współpracę z Paramount, aby wypuścić w kinach Czas krwawego księżyca (Killers of the Flower Moon), a ujawnione szczegóły warunków umowy wskazują, że film będzie dostępny wyłącznie w kinach przez co najmniej 45 dni, co jest typowym oknem po pandemii dla filmów kinowych.

Za 45 dni od dzisiaj dotrzemy do 4 grudnia 2023 roku. Wydaje się prawdopodobne, że Apple wypuści Czas krwawego księżyca jako flagową premierę świąteczną jakiś czas przed końcem roku. Ale być może, jeśli uda się osiągnąć sukces kasowy w kinach, firma przesunie premierę streamingową na styczeń 2024 roku.

Po seansie kinowym film będzie można oglądać online w serwisie streamingowym Apple TV+.


➔ Gdzie oglądać film „Czas krwawego księżyca” online na VOD?

JustWatch logo small

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | 9TO5Mac
wpis zawiera linki afiliacyjne do serwisów streamingowych