Nowy sezon „American Horror Story: Oczekiwanie” i inne halloweenowe produkcje na Disney+

Halloween to doskonała okazja, by nadrobić horrorowe zaległości i pochylić się nad wywołującymi gęsią skórkę nowościami.

American Horror Story: Oczekiwanie (FX, Disney+, 2023)

Już dziś w Disney+ zadebiutował pierwszy odcinek dwunastej odsłony kultowej serii American Horror Story z gościnnym udziałem… samej Kim Kardashian! Na platformie czekają też inne budzące dreszcze produkcje. Jesteście na tyle odważni, by je obejrzeć? Halloween to świetna okazja, by w domowym zaciszu zafundować sobie dreszczyk emocji, nawet jeśli na co dzień strachu unikamy jak ognia. Disney+ ma na tę okazję wiele propozycji – filmów, seriali, animacji – więc każdy wybierze coś dla siebie. Co znajdziemy na tej liście? Poniżej kilka propozycji.

Seria American Horror Story, której wszystkie sezony można obejrzeć w Disney+, przyprawia o dreszcze już od 2011 roku. Dziś w Disney+ zadebiutował pierwszy odcinek 12. sezonu produkcji, czyli American Horror Story: Oczekiwanie. Tym, co dodatkowo wyróżnia tę serię, jest rola… Kim Kardashian! Jak celebrytka poradzi sobie w tym budzącym grozę świecie? Halloween to świetna okazja, by to sprawdzić.

American Horror Story: Oczekiwanie to niejedyna nowość z dreszczykiem. Pokolenie wychowane z latach 90. na pewno doskonale pamięta, jak z wypiekami na twarzy pochłaniało kolejne odcinki przerażającego serialu Gęsia skórka. Nowa produkcja z elementami horroru, inspirowana kultową serią książek R.L. Stine’a zawitała już do Disney+. Na platformie czekają również filmy – wśród nich Wilkołak nocą w kolorze Marvel Studios i Nie ocali cię nikt. Są również nieco lżejsze propozycje, m.in. Nawiedzony dwór w nowej wersji i z gwiazdorską obsadą.

W Disney+ czekają także tytuły dla fanów prawdziwie przerażających horrorów. To m.in. film The Boogeyman na podstawie twórczości Stephena Kinga, opowiadający historię rodziny, która po utracie bliskiej osoby, musi dodatkowo mierzyć się z postacią o nadprzyrodzonych mocach. W Disney+ nie brakuje klasyków – na platformie można obejrzeć Omen, zarówno w wersji z 1976 roku oraz jego remake z 2006 roku, Muchę czy kultowy film Obcy – ósmy pasażer Nostromo. Fanom mocniejszych wrażeń przypadną do gustu również nieco nowsze propozycje – Dom nocny czy Barbarzyńcy w reżyserii Zacha Creggera z Billem Skarsgardem i Georginą Campbell w rolach główych.

Halloween - kolekcja na Disney+

Miłośnikom nieco lżejszych produkcji polecamy seriale „Buffy: Postrach wampirów” i „Co robimy w ukryciu”. A może kochacie animacje? Halloween to idealny moment, by zrobić sobie maraton halloweenowych odcinków „Simpsonów” pt. „Straszny domek na drzewie”, które znajdziecie w każdym sezonie, z wyjątkiem pierwszego.

W Disney+ jest mnóstwo strrrrrasznych produkcji. Na platformie czeka też specjalnie przygotowana zakładka „Halloween”, aby jeszcze szybciej je znaleźć!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Disney+