Gra i książka „Pytania z Księżyca” inspirowane audycją w Radiu 357!

Te tytuły to gratka dla fanów audycji „Pytania z Księżyca” — poznaj książkę doktora Tomasz Rożka i grę inspirowane audycją w Radiu 357.

Zestaw „Pytania z Księżyca” (książka i gra karciana)
Zestaw „Pytania z Księżyca” (książka i gra karciana)

Poranny cykl doktora Tomasza Rożka to jeden z klasyków Radia 357. Gra karciana „Pytania z Księżyca” to rodzinna gra, której celem jest rozdzielenie domowych zadań oraz przywilejów. To uzupełnienie książki o tym samym tytule autorstwa Tomasza Rożka, gdzie autor odpowiada na pytania, które stawiają słuchacze w porannej audycji Radia 357 pt. „Pytania z Księżyca”. Gra składa się z trzech talii: pytań i odpowiedzi, zadań oraz talii przywilejów.

Przeczytaj też: Poczuj chemię z grą logiczną „Chemitrix”

Książka „Pytania z Księżyca” powstała na kanwie kultowej audycji Tomasza Rożka w Radio 357 o tym samym tytule (wcześniej Pytania z Kosmosu w radiowej Trójce). Jest to zbiór 80 pytań, które przez lata zadawali słuchacze radia i odpowiedzi doktora Rożka, które autor poszerzył w książce. Całość została podzielona na cztery kategorie tematyczne: kosmos, przyroda, człowiek i cywilizacja. Ta książka udowadnia, że nie ma głupich pytań i pokazuje, że świat jest naprawdę fascynujący. 

Świat, w którym na co dzień żyjemy i który możemy obserwować jest niezwykły. Jest intrygujący, a zasady jego funkcjonowania nie są dla nas tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Dowodem na to są pytania słuchaczy audycji Radia 357: „Pytania z Księżyca”, którzy każdego ranka nie przestają zaskakiwać prowadzących audycję: doktora Tomasza Rożka i Marcina Łukawskiego. To oni codziennie od lat mierzą się z trudnymi, czasem zaskakującymi, a jeszcze innym razem zabawnymi pytaniami, które nas nurtują.

O to pytaliście – czego dowiesz się z tej książki?

Poniżej znajdziesz kilka przykładowych tematów, o które pytaliście. Znajdziesz je w rozdziałach książki „Pytania z Księżyca”:

 • Co się znajduje w czarnej dziurze?
 • Czy na powierzchni Księżyce da się jeździć na rowerze?
 • Dlaczego Księżyc jest duży, gdy wschodzi, a potem maleje?
 • Jak mucha ląduje na suficie?
 • Czy ryby zasypiają?
 • Czy rekiny mogą wymiotować?
 • O czym śnią osoby niewidome?
 • Od czego zależy kształt nosa? Przecież wszystkie dzieci mają podobne nosy
 • Czy można mieć dzieci w kosmosie?
 • Jak rower utrzymuje się w pionie?
Książka „Pytania z Księżyca” w środku - przykładowa strona
Książka „Pytania z Księżyca” w środku – przykładowa strona

Książka i gra inspirowane „Pytaniami z Księżyca” dostępne są już w specjalnej przedsprzedaży dla patronów Radia 357 w sklepie Nauka. To lubię. Można zamówić zestaw, składający się z książki i gry karcianej, lub każdą z pozycji oddzielnie.

W ramach przedsprzedaży, do każdego zamówienia patroni radia otrzymają naklejki, dostęp do 2 specjalnych audycji  i autograf doktora Rożka (pierwsze 1500 zamówień).

Oficjalna premiera gry i książki odbędziecie się na Inside Seaside 2023. Przedsprzedaż wyłącznie dla Patronów Radia 357 trwa do 29 października 2023 roku, następnie dostępna będzie dla wszystkich kupujących do 12 listopada 2023 roku. Wysyłka zamówionych produktów będzie realizowana od 13 listopada 2023 roku.

Sprawdź, co mówi ilustrator Tadeusz Marek o nowej książce:

Dla kogo jest ten zestaw?

Zestaw „Pytania z Księżyca” ucieszy przede wszystkim słuchaczy audycji Tomasza Rożka i Marcina Łukawskiego, którzy w codziennej porannej ramówce prowadzą wyszukane dialogi, rozbawiając do łez słuchaczy. Pytania, choć z nazwy pochodzą „z Księżyca”, to w rzeczywistości są bliskie nam wszystkim, bo dotykają świata, w którym żyjemy.

Dzięki książce staniecie się posiadaczami unikalnej wiedzy, będziecie mogli pochwalić się znajomością nietypowych informacji i ciekawostek, o których Waszym rozmówcom nawet się nie śniło. Chcecie zabłysnąć w towarzystwie i być najbardziej interesującą osobą na imprezie? Ta książka Wam w tym pomoże.

Gra karciana „Pytania z Księżyca”
Gra karciana „Pytania z Księżyca”

Lubicie rodzinne wyzwania i szukacie sposobu na to, by w sprytny, łatwy i przyjemny sposób przekazywać wiedzę młodszemu pokoleniu? W takim razie gra karciana „Pytania z Księżyca” to będzie strzał w dziesiątkę!

O autorze – dr Tomasz Rożek

Autorem książki i gry karcianej „Pytania z Księżyca” jest doktor Tomasz Rożek – jeden z czołowych polskich popularyzatorów nauki, doktor fizyki i dziennikarz naukowy, który od 10 lat prowadzi kanał na YouTube: Nauka. To Lubię. Oprócz działalności popularyzatorskiej dla dorosłych, Tomasz Rożek prowadzi również szereg działań skierowanych do dzieci. To właśnie dla nich powstał odrębny kanał: Nauka. To Lubię Junior.

Współpracuje lub współpracował z wieloma mediami m.in.: z redakcjami: Pytanie na Śniadanie, Teleexpress, Dzień Dobry TVN, Wiedzą i Życiem, magazynem National Geographic, Gazetą Wyborczą, Rzeczpospolitą, magazynem Focus. Był autorem oraz prowadzącym program Sonda2 w TVP2. oraz programów radiowych: „Pytania z kosmosu” oraz Klub Trójki, a obecnie prowadzi w Radio 357 program „Pytania z Księżyca”, które aktualnie możesz kupić w formie książki i gry.

O KSIĄŻCE:

 • Autor: Tomasz Rożek
 • Wydawnictwo: Nauka. To Lubię
 • 4 rozdziały książki
 • 80 pytań i odpowiedzi
 • 224 strony
 • twarda oprawa
 • Ten zestaw jest dla: słuchaczy audycji „Pytania z Księżyca” i wszystkich ciekawych świata czytelników
 • autor ilustracji: Tadeusz Marek
 • przedmowa: Marcin Łukawski
 • partner wydania: Radio 357

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Nauka. To lubie | Radio 357