Sprawdź, jakich nowości możesz spodziewać w Proton Pass jeszcze w tym roku i podziel się opinią, aby usługa mogła być jeszcze lepsza.
W czerwcu 2023 roku została uruchomiona nowa usługa Proton Pass — menedżer haseł, o który tak prosiła społeczność Protona. Jednak uruchomienie Proton Pass było tylko pierwszym krokiem na długiej drodze i własnie potrzeby i opinie użytkowników stanowią podstawę dalszego rozwoju i ulepszania produktów firmy.
Przeczytaj także: Proton Sentinel — nowy program ochrony kont Proton
Stworzenie pierwszego menedżera szyfrowanej tożsamości nie było łatwe, ale jak zapowiadają twórcy, dzięki doświadczeniu w tworzeniu kompleksowych, szyfrowanych usług zapewniających prywatność będą dodawać coraz więcej funkcji do Proton Pass w nadchodzących miesiącach.
Jakie będą dalsze plany dotyczące Proton Pass? W opublikowanym wpisie na blogu przedstawiono krótkoterminowy plan działania dotyczący tego, czego możemy się spodziewać w nadchodzących kwartałach. Sa też długoterminowe plany działania, które poznamy już wkrótce!
Współdzielenie w Proton Pass
Możliwość bezpiecznego udostępniania danych rodzinie, przyjaciołom i współpracownikom to jedna z najczęściej oczekiwanych funkcji. Do końca trzeciego/początku czwartego kwartału 2023 roku będziemy mogli udostępniać innym osobom swoje loginy, notatki i dane karty kredytowej. Późniejsze wersje będą obsługiwać udostępnianie aliasów, umożliwiając kilku osobom używanie tego samego aliasu.
Proton Pass został stworzony od podstaw, dzięki czemu udostępnianie jest tak płynne, jak to tylko możliwe, a jednocześnie zapewnia pełną kontrolę nad danymi. Oczywiście dane są zawsze kompleksowo szyfrowane i dostęp do nich mają tylko osoby, którym chcemy udostępnić dane.
Aplikacja internetowa Proton Pass
Wiele osób prosiło o pełną aplikację internetową w Proton Pass. Obecnie Proton Pass jest dostępny w internecie jako rozszerzenie przeglądarki, co jest najlepszym sposobem korzystania z funkcji automatycznego wypełniania, automatycznego zapisywania i automatycznego sugerowania danych przez Proton Pass.
Mimo to pełna aplikacja internetowa będzie oferować szereg dodatkowych korzyści:
- Będzie można łatwiej zarządzać swoimi danymi w większym oknie.
- Będzie można otworzyć swój skarbiec na komputerach, na których nie możesz zainstalować rozszerzenia przeglądarki.
Prace związane nad aplikacją internetową już się rozpoczęły i już niedługo powinniśmy ją zobaczyć w wersji dla użytkowników.
Aplikacja komputerowa Proton Pass
Posiadanie osobnej aplikacji komputerowej dla Proton Pass pod systemami Windows, macOS i Linux jest bardzo pożądane i obecnie znajduje się na szczycie listy rozwojowej. Aplikacja komputerowa zapewnia wiele korzyści, takich jak lepsza obsługa w trybie offline i lepsza integracja z systemem operacyjnym urządzenia.
Co jeszcze?
Oprócz wspomnianych wcześniej trzech funkcji, które są prawdopodobnie już na horyzoncie, w nadchodzących miesiącach możemy spodziewać się także następujących aktualizacji w Proton Pass:
- Automatyczne uzupełnianie danych kart kredytowych w internecie: szybsze płatności online.
- Przypinanie/dodawanie zakładek: możliwość uporządkowania często używanych loginów, notatek, kart kredytowych itp., aby można je byłoszybko znaleźć.
- Tłumaczenia: Proton Pass będzie dostępny w różnych językach.
- Rozszerzenie Safari: jedna z najbardziej oczekiwanych funkcji przez użytkowników komputerów Mac.
- Lepsze autouzupełnianie dla Androida i w internecie.
- Możliwość synchronizacji aliasów SimpleLogin z Proton Pass.
Podobnie jak w przypadku wszystkich planów działania, rozwój tych funkcji może ulec zmianie w miarę zbierania większej liczby opinii od społeczności. Opinia użytkowników odgrywa ważną rolę w procesie planowania Protona. Dołącz do dyskusji na profilach na Twitterze i Reddicie firmy i podziel się swoimi opiniami.
Pobierz bezpłatną aplikację mobilną Proton Pass – Password Manager ze sklepu App Store lub Google Play:
Więcej o usłudze przeczytasz na stronie usługi proton.me/pass.
➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!
źródło: Proton