Proton Pass ma ambitne plany na resztę 2023 roku

Sprawdź, jakich nowości możesz spodziewać w Proton Pass jeszcze w tym roku i podziel się opinią, aby usługa mogła być jeszcze lepsza.

Ikona Proton Pass (visual)

W czerwcu 2023 roku została uruchomiona nowa usługa Proton Pass — menedżer haseł, o który tak prosiła społeczność Protona. Jednak uruchomienie Proton Pass było tylko pierwszym krokiem na długiej drodze i własnie potrzeby i opinie użytkowników stanowią podstawę dalszego rozwoju i ulepszania produktów firmy.

Przeczytaj także: Proton Sentinel — nowy program ochrony kont Proton

Stworzenie pierwszego menedżera szyfrowanej tożsamości nie było łatwe, ale jak zapowiadają twórcy, dzięki doświadczeniu w tworzeniu kompleksowych, szyfrowanych usług zapewniających prywatność będą dodawać coraz więcej funkcji do Proton Pass w nadchodzących miesiącach.

Jakie będą dalsze plany dotyczące Proton Pass? W opublikowanym wpisie na blogu przedstawiono krótkoterminowy plan działania dotyczący tego, czego możemy się spodziewać w nadchodzących kwartałach. Sa też długoterminowe plany działania, które poznamy już wkrótce!

Współdzielenie w Proton Pass

Możliwość bezpiecznego udostępniania danych rodzinie, przyjaciołom i współpracownikom to jedna z najczęściej oczekiwanych funkcji. Do końca trzeciego/początku czwartego kwartału 2023 roku będziemy mogli udostępniać innym osobom swoje loginy, notatki i dane karty kredytowej. Późniejsze wersje będą obsługiwać udostępnianie aliasów, umożliwiając kilku osobom używanie tego samego aliasu.

Współdzielenie w Proton Pass

Proton Pass został stworzony od podstaw, dzięki czemu udostępnianie jest tak płynne, jak to tylko możliwe, a jednocześnie zapewnia pełną kontrolę nad danymi. Oczywiście dane są zawsze kompleksowo szyfrowane i dostęp do nich mają tylko osoby, którym chcemy udostępnić dane.

Aplikacja internetowa Proton Pass

Wiele osób prosiło o pełną aplikację internetową w Proton Pass. Obecnie Proton Pass jest dostępny w internecie jako rozszerzenie przeglądarki, co jest najlepszym sposobem korzystania z funkcji automatycznego wypełniania, automatycznego zapisywania i automatycznego sugerowania danych przez Proton Pass.

Mimo to pełna aplikacja internetowa będzie oferować szereg dodatkowych korzyści:

  • Będzie można łatwiej zarządzać swoimi danymi w większym oknie.
  • Będzie można otworzyć swój skarbiec na komputerach, na których nie możesz zainstalować rozszerzenia przeglądarki.
Proton Pass - aplikacja przegladarkowa

Prace związane nad aplikacją internetową już się rozpoczęły i już niedługo powinniśmy ją zobaczyć w wersji dla użytkowników.

Aplikacja komputerowa Proton Pass

Posiadanie osobnej aplikacji komputerowej dla Proton Pass pod systemami Windows, macOS i Linux jest bardzo pożądane i obecnie znajduje się na szczycie listy rozwojowej. Aplikacja komputerowa zapewnia wiele korzyści, takich jak lepsza obsługa w trybie offline i lepsza integracja z systemem operacyjnym urządzenia.

Proton Pass - aplikacja na komputery

Co jeszcze?

Oprócz wspomnianych wcześniej trzech funkcji, które są prawdopodobnie już na horyzoncie, w nadchodzących miesiącach możemy spodziewać się także następujących aktualizacji w Proton Pass:

  • Automatyczne uzupełnianie danych kart kredytowych w internecie: szybsze płatności online.
  • Przypinanie/dodawanie zakładek: możliwość uporządkowania często używanych loginów, notatek, kart kredytowych itp., aby można je byłoszybko znaleźć.
  • Tłumaczenia: Proton Pass będzie dostępny w różnych językach.
  • Rozszerzenie Safari: jedna z najbardziej oczekiwanych funkcji przez użytkowników komputerów Mac.
  • Lepsze autouzupełnianie dla Androida i w internecie.
  • Możliwość synchronizacji aliasów SimpleLogin z Proton Pass.

Podobnie jak w przypadku wszystkich planów działania, rozwój tych funkcji może ulec zmianie w miarę zbierania większej liczby opinii od społeczności. Opinia użytkowników odgrywa ważną rolę w procesie planowania Protona. Dołącz do dyskusji na profilach na Twitterze i Reddicie firmy i podziel się swoimi opiniami.

Pobierz bezpłatną aplikację mobilną Proton Pass – Password Manager ze sklepu App Store lub Google Play:

Więcej o usłudze przeczytasz na stronie usługi proton.me/pass.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Proton