PocketMan P1 to cyberpunkowa konsola o wyjątkowym designie

Czerpiąc z wizualnego DNA Teenage Engineering, PocketMan P1 charakteryzuje się językiem projektowania opartym na metalu, który emanuje elegancją wraz z industrialnymi detalami, takimi jak odsłonięte śruby.

PocketMan P1 - koncepcja przenośnej konsoli do gier

Co tam z ergonomią, PocketMan P1 to przenośna konsola, która ma cieszyć oczy i duszę! Jej konstrukcja zapewnia wszystkie potrzebne elementy sterujące, w tym pad kierunkowy, przyciski akcji, wiele joysticków, a nawet cztery przyciski na tylnej obudowie. Sądząc po wyglądzie interfejsu, prawdopodobnie zawiera czarno-biały ekran, który unika fantazyjnej grafiki na rzecz hardcorowego doświadczenia w stylu retro, a nawet obsługuje „aplikacje”. Urządzenie zostało zaprojektowane przez Grzegorza Rozwadowskiego z Twig Studio.

Funkcjonalnie PocketMan P1 nawiązuje do stylu pionowego urządzenia przenośnego Game Boy Classic (z dopasowanym monochromatycznym wyświetlaczem). W przeciwieństwie do Game Boya Classic, ta konsola ma całkowicie metalową konstrukcję z wyświetlaczem rozciągającym się od krawędzi do krawędzi, wąskimi rogami, industrialnymi detalami i zgrabną obudową zwężającą się w kierunku ekranu. Wszystko to składa się na masywnie wyglądającą przenośną konsolę, którą dobrze trzyma się w dłoniach, ale nie ma mocnej górnej połowy, która wytrącałaby jej środek ciężkości z równowagi.

Cyberpunkowy design produktu sprawia wrażenie bardzo wyrafinowanego, podnosząc status konsoli do gier do czegoś więcej niż tylko „zabawki”.

PocketMan P1 ma wszystkie zalety doskonałego kontrolera. Ma wszelkie możliwe elementy sterujące, z wyjątkiem prawdopodobnie ekranu dotykowego (choć nie byłbym zaskoczony, gdyby tak było). Na dole znajduje się port USB-C oraz gniazdo AUX 3,5 mm dla słuchawek. Co ciekawe, konsola ma czytniki kart zarówno po lewej, jak i po prawej stronie, co prawdopodobnie pozwala na załadowanie wielu kart z różnymi grami.

Elementy sterujące konsoli PocketMan P1 przypominają te, które można spotkać w nowoczesnych przenośnych urządzeniach do gier, chociaż czarno-biały ekran zdecydowanie nadaje konsoli akcent retro. Biorąc to pod uwagę, tak naprawdę nie wiemy, czy P1 ma ekran LED, LCD czy e-Ink, więc jest całkowicie możliwe, że PocketMan P1 mógłby mieć kolorowy wyświetlacz, ale z czarno-białym systemem operacyjnym, co pomaga zachować jego wydajność.

PocketMan P1 - koncepcja przenośnej konsoli do gier

Obecność ikony aplikacji, choć bez tradycyjnej klawiatury prawdopodobnie wskazuje na sklep z aplikacjami lub możliwość bocznego ładowania różnych emulatorów, aby grać w ulubione gry.

Chociaż obecnie to tylko koncepcja, PocketMan P1 to mistrzowska klasa minimalistycznego, metalicznego designu. Jego język formy i szczegóły dość dobrze przypominają niektóre podręczne gadżety Teenage Engineering (zwłaszcza rejestrator terenowy TP-7), odrzucając w ten sposób pogląd, że sprzęt do gier musi być hiperergonomiczny i pokryty od stóp do głów oświetleniem RGB.

Język projektowania w PocketMan P1 łączy obsesję technologii konsumenckiej na temat aluminium ze świetnym sprzętem do gier, tworząc konsolę o naprawdę uniwersalnym wyglądzie… i nastawieniu „przeznaczonym dla poważnych graczy”.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Grzegorz Rozwadowski | Yanko Design