XYLITOL Music Box to nie tylko pojemnik na miętówki

Poznaj XYLITOL Music Box, sprytnie zaprojektowane urządzenie, które łączy skromny dozownik gumy do żucia z nostalgicznym dźwiękiem motywu LOTTE.

XYLITOL Music Box (LOTTE)

Guma do żucia od LOTTE ma szczególne miejsce w sercach wielu Koreańczyków z południa i jest czymś więcej niż tylko miętową rozkoszą. Jej historia splata się z przeszłością narodu, oferując pocieszenie w trudnych następstwach wojny lat 60. XX wieku. Chociaż sam słodycz pozostał ikoną kultury, marka LOTTE odcisnęła piętno na Koreańczykach z południa w niezatarty sposób, zapadając w pamięć poprzez chwytliwy dźwięk reklamy telewizyjnej, który do dziś przemawia do współczesnych konsumentów.

Zaprojektowany jako urządzenie stołowe, XYLITOL Music Box jest całkowicie mechanicznym arcydziełem, które oddziałuje na wiele zmysłów. Pięknie się na niego patrzy — ma misterną, przezroczystą i chromowaną konstrukcję. Wystarczy obrócić pokrętło na dole, a maszyna wyda jedną kulkę gumy, grając w kultowy motyw LOTTE. Efektem są także doznania słuchowe i smakowe zakończone słodkim smakiem!

Zainspirowany eleganckimi konturami gumy do żucia XYLITOL, urządzenie XYLITOL Music Box to wizualne arcydzieło. Jego obudowa emanuje prostotą i minimalizmem, a przezroczysta pokrywa odsłania misternie szczegółową strukturę, delikatny taniec kół zębatych i komponentów, który przyciąga wzrok. Kunszt wykonania tego urządzenia graniczy z czymś, czego można oczekiwać od szwajcarskiego horologa, z mechanicznymi interakcjami, które działają jak dosłownie w zegarku, aby dostarczyć Ci słodki poczęstunek.

XYLITOL Music Box (LOTTE)
XYLITOL Music Box (LOTTE)

Urządzenie XYLITOL Music Box zostało zaprojektowane przez  LOTTE Corporation (Design and Management Center),

Ale nie daj się zwieść jego skomplikowanemu, steampunkowemu projektowi; pozytywka XYLITOL Music Box jest niezwykle przyjazna dla użytkownika. Prosty obrót dolnego uchwytu wprawia pozytywkę w ruch, dostarczając nie tylko słodkie melodie, ale także rozkosz do żucia.

XYLITOL Music Box (LOTTE)
XYLITOL Music Box (LOTTE)

W chwilach, gdy wolisz delektować się gumą bez fanfar, wygodna dźwignia dozująca jest na wyciągnięcie ręki, dzięki czemu wystarczy nacisnąć, aby wydobyć porcję gumy…

Pozytywka XYLITOL Music Box została laureatem nagrody Red Dot Award: Design Concept na rok 2023.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Yanko Design | LOTTE