Pomyśl o HiDock H1 jako o swoim asystencie AI na sterydach

Stacja dokująca audio HiDock H1 z obsługą ChatGPT może nagrywać, transkrybować i podsumowywać rozmowy telefoniczne, oszczędzając godziny pracy.

HiDock H1 - inteligentna stacja dokująca oparta na ChatGPT

Zaprojektowany przez Linnę Peng jako ładnie wyglądająca wieloportowa stacja dokująca do komputera PC lub Mac, HiDock H1 to coś więcej niż tylko dodanie do komputera kolejnych portów. Działa jako wszechstronna stacja dokująca audio obsługująca sztuczną inteligencję do rozmów internetowych, spotkań i notatek. HiDock H1 współpracuje zarówno z komputerem stacjonarnym/laptopem, jak i telefonem, działając w witrynach/aplikacjach takich jak Skype, Google Meet, FaceTime, Microsoft Teams, Zoom, a nawet WhatsApp i YouTube.

Zobacz też: Ten uroczy Macintoshek RayCue 128K to właściwie stacja dokująca

Nagrywa dźwięk, transkrybuje go, a nawet może generować podsumowania, takie jak listy rzeczy do zrobienia, konspekty itp. Suwak aktywuje dwukierunkowy algorytm redukcji szumów, zapewniający krystalicznie czysty dźwięk i połączenia wideo po obu stronach, a jeśli tego wszystkiego było mało, HiDock H1 umożliwia nawet szybkie ładowanie laptopa i telefonu mocą odpowiednio 100 W i 18 W.

Chociaż większość ludzi obawia się, że sztuczna inteligencja odbierze nam pracę, rzeczywistość jest taka, że ​​sztuczna inteligencja może sprawić, że będziemy lepsi w naszej pracy. Wykonując przyziemne zadania, sztuczna inteligencja może nas uwolnić i pozwolić nam robić to, w czym jesteśmy dobrzy.

Sztuczna inteligencja szybko nas nie zastąpi… dodaje nam sił, a HiDock H1 jest tego dowodem. Chociaż na zewnątrz HiDock H1 wygląda na wieloportową stację dokującą do komputera, zawiera kilka dodatkowych funkcji, które ułatwiają spotkania i rozmowy grupowe. Panel sterowania z przodu HiDock H1 umożliwia odbieranie/kończenie połączeń, wyciszanie lub wyłączanie wyciszenia lub bezpośrednio nagrywanie rozmowy za pomocą jednego naciśnięcia przycisku. Pokrętło głośności pozwala kontrolować poziom wyjściowy HiDock H1 (posiada on własny głośnik), a przycisk suwaka aktywuje funkcję dwukierunkowej redukcji szumów stacji dokującej, umożliwiając wybór mocy BNC… ale HiNotes, aplikacja do HiDock H1, odkrywa jego sekretną moc.

Aplikacja umożliwia nagrywanie rozmów nie tylko na laptopie, ale nawet na telefonie. Bluetooth 5.2 pozwala panelowi sterowania HiDock H1 współpracować zarówno z laptopem, jak i smartfonem, umożliwiając nagrywanie rozmów bezpośrednio w aplikacji.

Aplikacja HiNotes dla HiDock H1
Aplikacja HiNotes dla HiDock H1

Aplikacja internetowa HiNotes uruchamia interfejs API ChatGPT, aby usprawnić te nagrania, umożliwiając ich transkrypcję aż w 57 językach, a następnie wykonanie dodatkowych czynności, takich jak podsumowanie ich, przekształcenie w notatki lub umożliwienie wyboru spośród różnych gotowych szablonów rozmów telefonicznych, wykładów online i spotkań. Dodatkowo można nawet dodawać „znaki głosowe” podczas nagrań, które zostaną wyróżnione w aplikacji HiNotes, zwiększając możliwości lokalizowania kluczowych informacji w długich nagraniach, co przypomina zakładki w książce.

Funkcje HiDock H1
Funkcje HiDock H1

Chociaż aplikacja może być najbardziej imponującą (i atrakcyjną) funkcją HiDock H1, nie umniejsza to temu, jak bardzo imponujący jest sprzęt stacji dokującej. Z przodu stacji dokującej znajduje się głośnik wysokiej jakości z głośnikiem wysokotonowym o mocy 5 W, pełnopasmowym przetwornikiem o mocy 7 W i pasywnym radiatorem zapewniającym wyraźny, zrównoważony dźwięk, który sprawdza się zarówno podczas rozmów, jak i słuchania muzyki czy oglądania filmów.

Panel sterujący tuż obok jest czysto fizyczny (bez elementów dotykowych) i posiada dotykowe pokrętło do regulacji głośności. Z boku znajduje się system punktów kontaktowych dla zatrzaskiwanego modułu bezprzewodowego zestawu słuchawkowego, który umożliwia przełączenie w tryb zestawu słuchawkowego podczas rozmów prywatnych lub w podróży. Moduł zawiera własną pojedynczą słuchawkę, którą można sparować z HiDock H1, co przypomina początki XXI wieku, kiedy każdy przedsiębiorca nosił słuchawkę Bluetooth!

Odwróć HiDock H1, a otrzymujemy aż 11 różnych portów, które pomogą doładować np. laptop. Dwa porty HDMI 4K przy 60 Hz umożliwiają podłączenie dwóch zewnętrznych wyświetlaczy do laptopa, a port Ethernet zapewnia połączenie przewodowe o przepustowości 2,5 Gb/s. Gniazda na karty SD i MicroSD umożliwiają podłączenie kart pamięci, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla fotografów. Wreszcie dwa porty USB-A umożliwiają podłączenie pendrive’ów, a trzy porty USB-C umożliwiają zarówno zasilanie, jak i dostarczanie danych. HiDock H1 może wytworzyć moc do 118 W, co czyni go idealnym rozwiązaniem do ładowania laptopa. Może być też szybką ładowarką smartfona.

Sprzęt działa od razu po wyjęciu z pudełka, w połączeniu ze wszystkimi popularnymi programami i usługami do obsługi spotkań (co jest imponującym osiągnięciem, biorąc pod uwagę wstępną cenę 149 dolarów w momencie premiery).

Aplikacja działa na interfejsie API ChatGPT, zapewniając funkcje sztucznej inteligencji. W związku z tym aplikacja działa w modelu subskrypcyjnym, obejmującym 1000 minut nagrywania/transkrypcji za 9,9 dolara miesięcznie lub 12.000 minut za 49 dolarów rocznie. Twoje rozmowy będą nagrywane tylko po naciśnięciu przycisku HiDock H1 na urządzeniu, a nagrania są przechowywane lokalnie i chronione kompleksowym 256-bitowym szyfrowaniem.

Ponieważ HiDock H1 korzysta z interfejsów API OpenAI, pozostaje prywatny i nie jest używany do uczenia żadnego modelu sztucznej inteligencji, dzięki czemu rozmowy nigdy nie dotrą do chmury ani do serwerów baz danych ChatGPT (zgodnie z oświadczeniem o ochronie prywatności OpenAI).

HiDock H1 - złącza w stacji dokującej
HiDock H1 – złącza w stacji dokującej

HiDock H1 działa jako wieloportowa stacja dokująca, głośnik hi-fi, panel sterowania do rozmów wideo/spotkań oraz asystent oparty na sztucznej inteligencji, który pomaga wydobyć każdą istotną informację z interakcji online. W ostatecznym rozrachunku uwalnia bałagan na biurku, będąc wydajnym, kompaktowym rozwiązaniem wieloportowym, zapewnia wysoką jakość połączeń dzięki dwukierunkowej redukcji szumów i uwalnia godziny codziennej pracy poprzez nagrywanie, transkrypcję i formatowanie informacji ze spotkań. To przyszłość oparta na sztucznej inteligencji, co do której nie mam nic przeciwko!

HiDock H1 można zamawiać na Kickstarterze od 149 USD (ok. 636 zł).

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Kickstarter | Yanko Design