Co takiego mają słuchawki Nothing ear (1)?

Wiemy już prawie wszystko na temat najnowszych słuchawek Nothing ear (1), które zostały zaprezentowane dzisiaj podczas specjalnej transmisji online.

Douszne słuchawki bezprzewodowe Nothing Ear (1)

Zacznijmy najpierw od tego, kto stoi za tym produktem? Nothing to zupełnie nowa firmą konsumencka z siedzibą w Londynie, której misją jest usuwanie barier między ludźmi a technologią poprzez projektowanie intuicyjnych i inteligentnych technologii, które poprawiają nasze życie. Startup kierowany jest przez współzałożyciela OnePlus Carla Pei i powstał w październiku 2020 roku. Przywracając kunszt, pasję i zaufanie, technologia od Nothing ma pomóc ludziom odblokować nowe i niesamowite doświadczenia nie tylko w elektronice użytkowej, ale także w życiu. Douszne słuchawki Nothing ear (1) to pierwszy produkt tej marki, który został zaprezentowany światu we wtorek 27 lipca 2021 roku.

Słuchawki z aktywną redukcją szumów Nothing ear (1) wreszcie trafiają do sprzedaży po miesiącach zapowiedzi, prezentowanych obrazów koncepcyjnych, a nawet przedsprzedaży, w której Nothing wylicytowało 100 par słuchawek dokanałowych, jeszcze przed ich oficjalnym ujawnieniem. Słuchawki Nothing Ear (1) trafią do sprzedaży 17 sierpnia 2021 roku w 45 krajach, w tym w Polsce, w cenie 99 USD/ 99 GBP/ 99 EUR – czyli w przeliczeniu na złotówki około 455 zł. Wcześniej będzie można je kupić na stronie producenta, od 31 lipca.

W oświadczeniu Pei nazywa Ear (1) „powiewem świeżego powietrza na zagraconym i obojętnym rynku” i powiedział, że słuchawki douszne „[nadadzą] ton nadchodzącemu cyfrowemu światu”. Pei powiedział wcześniej, że jego plan dla Nothing polega na zbudowaniu ekosystemu urządzeń w coraz bardziej złożonych kategoriach produktów. Czekamy na przezroczystego smartfona :)

Podczas gdy słuchawki douszne trafią do ogólnej sprzedaży w przyszłym miesiącu, Nothing zacznie sprzedawać ograniczoną partię urządzeń prosto ze swojej własnej strony internetowej od 31 lipca 2021 roku.

design

Nothing ear (1) – design i transparentność

Przezroczyste słuchawki Ear (1) to wyjątkowy projekt, który nie kryje żadnych tajemnic – dosłownie!

Dzięki konstrukcji opartej na przezroczystym plastiku, Ear (1) mają charakterystyczny i wyjątkowy wygląd, który ujawnia niektóre z ich wewnętrznych obwodów, a każda słuchawka ma kolorowe kółko (czerwone lub białe), aby wskazać odpowiednie ucho. Są wyposażone w przetworniki 11,6 mm, a sprzęt i oprogramowanie Nothing zostały dostrojone we współpracy ze szwedzką firmą Teenage Engineering specjalizującą się w butikowych syntezatorach i innych technologiach konsumenckich.

Poczyniono kroki, aby wkładki douszne były jak najlżejsze, dzięki czemu ważą zaledwie 4,7 g każda. Słuchawki zostały po bokach skrócone, aby były tak zwarte i małe, jak to tylko możliwe, przy jednoczesnym zachowaniu wydajności mikrofonu i redukcji szumów. Ponadto na pałąkach znajdują się przyciski dotykowe do sterowania odtwarzaniem i głośnością.

Sterowanie odbywa się za pomocą stuknięcia i gestów,, które można dostosować w specjalnie przygotowanej aplikacji mobilnej, w której można zarządzac funkcjami ustawień dźwięku (EQ) i wyszukiwania słuchawek –  Find my Earbud. Słuchawki działają przez Bluetooth 5.2 i są wodoodporne IPX4, co powinno pozwolić im przetrwać pot i lekkie zachlapania. Szybkie parowanie słuchawek ze smartfonem będzie obsługiwane ze zgodnymi urządzeniami z systemem Android oraz iPhone’ami.

Ponieważ Nothing wybrało ten produkt na ambasadora swojej misji, przejrzystość jest tutaj symboliczna. Firma chce, abyś mógł zajrzeć do produktu, zbadać czystą konstrukcję, zauważyć jakość użytych materiałów wewnętrznych.

bateria

Jak długo grają Nothing Ear (1)?

Etui jest przezroczyste i ładuje bezprzewodowo słuchawki, które mogą grać nawet 5,7 godz.

Według producenta słuchawki oferują aż 5,7 godziny odtwarzania z wyłączoną funkcją aktywnej redukcji szumów (ANC) z samych wkładek dousznych… i do 34 godzin w połączeniu z etui (wartość ta spada do 24 godzin w przypadku włączonej funkcji ANC).

Można je ładować bezprzewodowo za pomocą ładowarek zgodnych z Qi lub przewodowo przez dołączony kabel USB-C. Ear (1) wykorzystuje trzy mikrofony na każdej wkładce dousznej, aby zapewnić redukcję szumów, którą można ustawić na maksimum w głośnym otoczeniu, lub małą, jeśli jest ciszej, oraz tryb przezroczystości, gdy chcesz usłyszeć, co się dzieje wokół ciebie. Słuchawki douszne eliminują również hałas otoczenia podczas korzystania z mikrofonów do wykonywania połączeń.

tech

Specyfikacja techniczna Nothing Ear (1)

Sprawdź szczegółowe parametry techniczne słuchawek.

Nothing Ear (1) to świetnie wyglądające, przezroczyste bezprzewodowe słuchawki douszne z aktywną redukcją szumów na pokładzie i wdo tego w atrakcyjnej cenie – ok. 455 zł.

  • Mają ogromne, 11,6 mm przetworniki — nieco większe niż w AirPods Pro firmy Apple i prawie dwa razy większe niż 6 mm przetworniki w słuchawkach Sony WF-1000XM4.
  • Na każdej wkładce dousznej Nothing Ear (1) znajdują się 3 mikrofony, które redukują hałas — 2 na zewnątrz, jeden za silikonową końcówką, aby mieć kontrolę nad tym, co faktycznie dzieje się w uszach.
  • Żywotność baterii: 4,5 godziny na jednym ładowaniu, 22 godziny więcej w etui ładującym, z zawsze włączonym ANC. Etui ładujące obsługuje ładowanie bezprzewodowe.
  • Ear (1) jest kompatybilny zarówno z systemem Android, jak i iOS i mają własną aplikację towarzyszącą, która pozwala monitorować ich stan i dostrajać dźwięk za pomocą ustawień korektora. W aplikacji jest nawet funkcja „znajdź moje wkładki douszne”, dzięki której wkładki emitują głośny dźwięk.
  • Ważą zaledwie 4,7 g każda, a w opakowaniu dołączono mniejsze i większe gumki, aby można było odpowiednio dopasować słuchawki do kanału przewodu słuchowego.

Wymiary słuchawki:
wysokość: 28,9 mm (1.13 in)
szerokość:21,5 mm (0.83 in)
grubość: 23,5 mm (0.91 in)
waga:4,7 g (0.16 oz)

Wymiary etui ładującego:
wysokość: 58,6mm (2.30 in)
szerokość: 58,6 mm (2.30 in)
grubość: 23,7 mm (0.93 IN)
waga: 57,4 g (2 oz)

Przetwornik: 11,6 mm Dynamic

Kodeki: AAC i SBC

Hybrid Active Noise Cancellation (HANC)

Mikrofony:
3 mikrofony HD, redukcja szumów wspomagana sztuczną inteligencją (AI)

Bateria:
do 34 godz. w etui (ANC Off) i 24 godz. (ANC On),
ładowanie bezprzewodowe Qi lub za pomocą kabla USC-C

Wodoszczelność: IPX4

Sterowanie: gesty i stuknięcia

Kompatybilność:
Android 5.1 i nowszy
iOS 11 i nowszy

Bluetooth: 5.2, profile: A2DP, AVRCP, HFP

Co w opakowaniu? para słuchawek, wkładki w rozmiarach S, M i L, etui ładujące (bezprzewodowo i za pomocą kabla), kabel USB-C , papierki

Wymiary słuchawek Nothing Ear (1)

Więcej o słuchawkach i zamówieniach przeczytasz na oficjalnej stronie produktu nothing.tech.

ear (1)

Aplikacja mobilna ear (1) do obsługi ustawień słuchawek Nothing ear (1)

Aplikacja ear (1) na urządzenia z systemami iOS i Android.

Aplikację ear (1) można już pobrać na urządzenia z systemem Android ze sklepu Google Play oraz na iPhone’a ze sklepu App Store.

Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej ear (1) dla słuchawek Nothing

źródło: Nothing