Industrialna koncepcja PlayStation 6

Zobacz koncepcję konsoli PlayStation 6 o przemysłowym wyglądzie z retro-nowoczesnym kontrolerem — czy takie cudo mogłoby pojawić się w 2027 roku?

PlayStation 6 koncepcja Darko DARMAR Markovic
PlayStation 6 koncepcja Darko DARMAR Markovic

Prace nad kolejną generacją konsoli do gier PlayStation 6 firmy Sony są prowadzone w tajemnicy i nie zostaną ujawnione w najbliższym czasie. Sytuacja ta wyszła na jaw, gdy dwie oferty pracy w firmie Sony (teraz usunięte ze strony z ogłoszeniami) zawierały wzmiankę o przyszłych zamiarach. Szukali kogoś, kto mógłby pomóc firmie „przyczynić się do identyfikacji i rozwoju portfolio technologii przyszłych platform PlayStation”.

Biorąc pod uwagę fakt, że PlayStation 6 stanie się rzeczywistością w nadchodzących latach, świat projektantów koncepcyjnych nie mógł powstrzymać się od ponownego rozpalenia swojej wyobraźni.

Najlepszymi przykładami są koncepcja PS6 o opływowym wyglądzie i koncepcja minimalistyczna. Z kolei ta industrialna koncepcja wygląda bardzo ciekawie i została zaprojektowana przez Darko DARMAR Markovića.

Planowana na rok 2027 konsola do gier Sony nowej generacji zapewni PS5 solidny okres siedmiu lat istnienia, zanim firma zaprezentuje graczom kolejną dużą premierę najsłynniejszej na świecie konsoli do gier.

Kiedy PS5 zostało wypuszczone w 2020 roku, był to już bardzo futurystyczny projekt w porównaniu do takich modeli jak Xbox. Ta cecha z pewnością przeniesie się na PS6, a nowy projekt koncepcyjny o bardzo surowym wyglądzie, jak ze świata Cyberpunka, może być bardzo dobrym punktem wyjścia dla wewnętrznych projektantów Sony.

Skok w stronę bardzo cyberpunkowej estetyki dzięki gniazdu kontrolera bezprzewodowego po bokach ma większy sens niż kiedykolwiek. Wygląda jak zamknięty w sobie Cyborg Mecha, gotowy ujawnić swoje wściekłe oblicze. Chociaż konsola ma futurystyczne DNA, kontroler wydaje się nostalgiczną mieszanką klasycznych kontrolerów przeniesionych do świata Metaverse nowej generacji. Tak czy inaczej jest on bardzo elegancki, a przyciski są ergonomicznie rozmieszczone, co zapewnia taktyczną przewagę w grze.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Darko DARMAR Marković | Yanko Design