Playstation 5 już 19 listopada od 1849 zł

Sony ujawniło datę premiery i ceny konsol PlayStation 5 na świecie i w Polsce – już tylko 2 miesiące dzieli nas od zagrania na wyczekiwanym PS5.

PlayStation 5 – ceny

Polscy fani gier na PlayStation wreszcie zaspokoili swoją ciekawość i wiedzą już na pewno, że najnowsza wersja konsoli PlayStation 5 zadebiutuje w Polsce 19 listopada 2020 roku a jej cena zaczyna się od 1849 zł za wersję PlayStation 5 Digital Edition i 2299 zł za wersję z czytnikiem płyt. Japoński producent konsol drażnił nas do samego końca zwiastunami i zapowiedziami, odkrywając kolejno kolejne karty, aby na koniec zostawić sobie datę premiery i cenę.

Podczas środowej konferencji PlayStation 5 Showcase firma zapowiedziała, że 12 listopada 2020 roku PlayStation 5 trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Australii, Nowej Zelandii i Południowej Korei. Reszta krajów, w tym Polska, będą musiały poczekać tydzień, bo do 19 listopada 2020 roku.

Podstawowa wersja konsoli PlayStation 5 z DVD będzie kosztowała w Polsce 2299 zł (499,99 euro, a w Stanach 499,99 dolarów). Tańsza wersja PlayStation 5 Digital Edition bez napędu optycznego z kolei na świecie kosztuje 399,99 euro (399,99 dolarów) – a w Polsce 1849 zł.

Finalne ceny PS5 są zbliżone do tych, których oczekiwano na podstawie przecieków – nie są one tak wysokie, jak spodziewano się na początku, ale może Sony przestraszyło się konkurencji? Xbox Series X i Xbox Series S? Myślę, że drobne wyrównanie w dół jest dla Japończyków i tak opłacalnym ruchem, biorąc pod uwagę, że zarówno Microsoft jak i Sony zarabiają na subskrypcjach i grach, które kosztują niemałe pieniądze.

Najważniejsze cechy nowej konsoli PS5:

 • Technologia śledzenia promieni
  Symulacja indywidualnych promieni świetlnych pozwala tworzyć realistyczne cienie i odbicia w obsługujących tę technologię grach na PS5, co jeszcze bardziej wciąga graczy w wirtualny świat.
 • Gry na telewizory 4K
  Zagraj w ulubione gry PS5 na swoim telewizorze 4K. Oglądaj płyty Blu-ray 4K na telewizorze 4K, korzystając z konsoli PS5 (nie dotyczy PS5 Digital Edition). Przesyłaj strumieniowo rozrywkę w 4K z ulubionych zgodnych aplikacji na PS5 do telewizora 4K.
 • Kontroler bezprzewodowy DualSense™ do konsoli PS5 oferuje realistyczne efekty dotykowe1, dynamiczne efekty „Trigger”1 oraz wbudowany mikrofon – a wszystko to zintegrowane w kultowej konstrukcji.
 • Nawet 120 kl./s przy odświeżaniu na poziomie 120 Hz
  Dzięki obsłudze odświeżania w wyświetlaczach 4K na poziomie 120 Hz w wybranych grach możesz podziwiać płynną rozgrywkę nawet w 120 klatkach na sekundę.
 • Silnik Tempest 3D AudioTech
  Zanurz się w dźwięku, który sprawia wrażenie wielokierunkowego. Odtwarzając dźwięk w słuchawkach lub przez głośniki telewizora, będziesz mieć wrażenie, że znajdujesz się w centrum wydarzeń w grach obsługujących silnik Tempest 3D AudioTech.
 • Technologia HDR
  Grając na telewizorze z funkcją HDR w obsługujące tę technologię gry na PS5, możesz podziwiać niesamowicie żywe i intensywne barwy.
 • Wyjście 8K
  Konsole PS5 obsługują wyjście obrazu 8K, które umożliwia grę nawet w rozdzielczości 4320p.

Więcej funkcji konsoli PS5

 • Zgodność z poprzednimi wersjami – zagraj w katalog gier z PS4™ na swojej konsoli PS5.
 • Większa moc gier – ciesz się szybszym i bardziej płynnym wyświetlaniem klatek w wybranych grach na PS4 i PS VR.
 • Zaktualizuj gry PS4 do ich cyfrowych wersji na PS5 – konsola PS5 daje wydawcom gier możliwość uaktualnienia ich gier na płytach i w wersjach cyfrowych do cyfrowych gier PS5.
 • Integracja z PlayStation®VR – połącz PlayStation VR z konsolą PS5, aby grać w gry obsługujące PS VR. Aby skonfigurować system PS VR do współpracy z konsolą PS5, potrzebujesz PlayStation Camera do PS4 i adaptera PlayStation Camera (dokonanie zakupu nie jest wymagane).

źródło: PlayStation Polska | PlayStation Blog EU