3. sezon „Koła czasu” będzie jeszcze bardziej epicki?

Gwiazdy serialu „Koło czasu” — Rosamund Pike i Daniel Henney zapowiadają, co nadejdzie w kolejnej serii fantasy od Prime Video.

Kadr z finałowego odcinka 2. sezonu serialu „Koło czasu”
Kadr z finałowego odcinka 2. sezonu serialu „Koło czasu” | fot. Jan Thijs (Prime Video)

Serwis Prime Video udostępnił właśnie finałowy odcinek drugiego sezonu serialu Koło czasu (tyt. oryg. The Wheel of Time) — nakręconej z rozmachem adaptacji serii książek Roberta Jordana. Trzeci sezon został już zapowiedziany w 2022 roku podczas wydarzenia Comic-Con w San Diego, a gwiazdy Rosamund Pike i Daniel Henney zdradzają, czego fani mogą się spodziewać w nadchodzącej serii fantasy.

Przeczytaj także: „Koło czasu” moim serialem fantasy 2021 roku

W wywiadzie dla The Wrap przeprowadzonym przed strajkiem SAG, ale opublikowanym dopiero po zakończeniu drugiego sezonu, Pike i Henney, którzy grają Moiraine i Lan, zasugerowali, co nas czeka w kolejnym sezonie historii, w tym wspomnieli o nowych postaciach.

„Wszyscy jesteśmy podekscytowani tym, co dzieje się w trzecim sezonie” – powiedziała Pike, zauważając w czasie wywiadu przeprowadzonego pod koniec czerwca (strajk SAG rozpoczął się 14 lipca), że byli „w trakcie” kręcenia 3. sezonu. „Czujemy, że ustaliliśmy zasady rządzące naszym światem, możemy je odkrywać i przesuwać granice, możemy wykonywać bardziej eksperymentalne prace z kamerą i możemy spróbować uzyskać wizualny język dla tych niesamowitych koncepcji, które wymyślił Robert Jordan”.

A skoro mowa o nowych postaciach, wygląda na to, że widzowie mogą spodziewać się znacznie większej liczby nowych twarzy – chociaż to, kto dołączy do obsady i kogo zagrają, wciąż pozostaje tajemnicą.

„[Aktorzy] wiedzą, że mamy serial, którego podstawą jest różnorodność, w którym ludzie są zachęcani do podziwiania potężnych postaci we wszystkich ich wymiarach, a poza tym mamy fantastyczne aktorki w każdym wieku, które przychodzą, aby w naszym serialu wykonać niesamowitą pracę, a także aktorzy – i ja też” – powiedziała Pike.

Henney nazwał trzeci sezon „ogromnym” i powiedział, że „jesteśmy bardzo ambitni w tym sezonie”. Zasugerował także, że nadchodzący sezon będzie „mroczniejszy”, co – cóż, jeśli widziałeś finał drugiego sezonu i wiesz, co czeka Moiraine, Lana i resztę bohaterów serialu, bez wątpienia wiesz czego się spodziewać.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy pojawi się w serwisie Prime Video trzeci sezon Koła czasu, ale między pierwszym a drugim sezonem była prawie dwuletnia przerwa. Dwa sezonu serialu można obejrzec już w całości w serwisie Prime Video:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Gizmodo