Serial dokumentalny o historii Xbox już dostępny online!

„Power On: The Story of Xbox” wylądował! Sześcioodcinkowy serial dokumentalny opisujący fascynującą i pełną wyzwań 20-letnią historię marki, jest prawdziwym „must see” dla wszystkich fanów zielonych.

„Power On: The Story of Xbox”

Każdy odcinek serialu dokumentalnego „Power On: Historia konsoli Xbox” (tyt. oryg. „Power On: The Story of Xbox”) przedstawia zdarzenia, które ukształtowały pozycję konsol Xbox na rynku gier. Zaczynając od początków w firmie Microsoft, przez projekt oryginalnego prototypu konsoli, aż po próbę przejęcia Nintendo w 2000 r. To Serial zarówno dla graczy z długim stażem, jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z grami!

Czterech graczy, jeden pomysł i gra, w której stawką były miliardy

Konsola Xbox niemal nie powstała. Dowiedz się dlaczego w tej zakulisowej, sześcioczęściowej serii, która zabierze Cię w podróż śladami pierwszych kroków konsoli do gier firmy Microsoft. To nieopowiedziana historia ludzi stojących za konsolą, usterkami i wszystkim dookoła.

Wszystkie odcinki będą dostępne za darmo w 30 językach na kanale Xbox w serwisie YouTube, a także na wielu innych platformach, takich jak Redbox, IMDbTV czy The Roku Channel.

„Power On: The Story of Xbox”

Opis odcinków serialu dokumentalnego „Power On: The Story of Xbox”:

  • Rozdział 1: Buntownicy – Mały zespół nowicjuszy postanawia przekonać firmę Microsoft o konieczności wejścia na rynek konsol.
  • Rozdział 2: Masakra walentynkowa – Trwa wojna o panowanie w salonie – nie obyło się bez ryzyka i znacznych kosztów.
  • Rozdział 3: I nie włączył się – Zwątpienie opinii publicznej nasila się wraz z problemami zagrażającymi premierze konsoli Xbox w 2001 r.
  • Rozdział 4: Fajnie… Co teraz? – O popularności konsoli decyduje dostępność gier… Xbox potrzebuje czegoś naprawdę wielkiego, aby przetrwać. Pojawia się Halo.
  • Rozdział 5: Czerwony pierścień śmierci – Popyt na Xbox 360 jest ogromny, ale krytyczna usterka zagraża powodzeniu konsoli.
  • Rozdział 6: Telewizja… Albo i nie telewizja – Xbox traci przewagę. Czy były praktykant zdoła poprowadzić zespół do zwycięstwa?

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Xbox Polska