DALL-E 3 teraz generuje obrazy za darmo w Bing

Microsoft udostępnił bezpłatnie oparte na sztucznej inteligencji narzędzie do generowania obrazów DALL-E 3 w wyszukiwarce Bing i swoim Kreatorze Obrazów.

Najnowszy i najbardziej wydajny model przetwarzania tekstu na obraz firmy OpenAI o nazwie DALL-E, jest teraz bezpłatnie ogólnie dostępny dla wszystkich w usłudze Bing Czat i Kreatorze Obrazów z usługi Microsoft Bing. Model DALL-E 3 firmy OpenAI został znacznie ulepszony, dzięki czemu wygenerowane obrazy mają lepszą ogólną jakość i szczegółowość, a także większą dokładność ludzkich dłoni, twarzy i tekstu na obrazach.

Od czasu uruchomienia narzędzia Kreator Obrazów Bing (Bing Image Creator) wygenerowano ponad miliard obrazów, które pobudziły kreatywność ludzi. Kreator obrazów tworzy ilustrowane historie, miniatury treści z mediów społecznościowych, tła na pulpity dla komputerów, inspiracje projektowe i wiele więcej. Od teraz, z darmowym dostępem do DALL-E 3 można z łatwością jeszcze bardziej rozwinąć swoją kreatywność.

DALL-E 3 to przełom w przetwarzaniu tekstu na obraz, zasilany zaawansowaną siecią neuronową, która może tworzyć realistyczne i różnorodne obrazy na podstawie podpowiedzi w języku naturalnym, w tym także po polsku.

DALL-E 3 bazuje na sukcesie poprzednich modeli, takich jak:

  • Trafność i szybkość działania: DALL-E 3 podąża za wskazówkami użytkownika z jeszcze większą precyzją i niezawodnością niż jakiekolwiek poprzednie modele. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zalecane jest podanie większego poziomu szczegółów na czacie — im więcej informacji, tym bardziej dopracowany będzie obraz końcowy.
  • Spójność: DALL-E 3 generuje obrazy, które są jeszcze bardziej fotorealistyczne niż inne modele w przypadku zróżnicowanego zestawu podpowiedzi. Obrazy są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale także logicznie spójne z podpowiedzią.
  • Estetyka: DALL-E 3 generuje obrazy, które są nie tylko realistyczne, ale także kreatywne i artystyczne. Obrazy można stylizować w niepowtarzalny sposób, odpowiadający Twojej kreatywności.

Bardziej realistyczne i bezpieczne obrazy

Jak zawsze istnieje ryzyko i wyzwania związane z mediami syntetycznymi, a Microsoft obiecuje, że poważnie podchodzi do bezpieczeństwa i etyki. kreator Obrazów z usługi Microsoft Bing ma dwie główne funkcje, które to zapewniają:

  • Poświadczenia treści towarzyszą wszystkim obrazom generowanym przez sztuczną inteligencję utworzonym przez Bing Image Creator i zawierają niewidoczny cyfrowy znak wodny zgodny ze specyfikacją C2PA. Ten znak wodny zawiera godzinę i datę jego pierwotnego utworzenia i potwierdza pochodzenie obrazu wygenerowanego przez sztuczną inteligencję.
  • System moderacji treści, który usuwa wszelkie obrazy, które są szkodliwe lub nieodpowiednie. Przeszkolono ten system tak, aby przestrzegał warunków korzystania z usług i wytycznych dla społeczności oraz unikał obrazów zawierających nagość, przemoc, mowę nienawiści lub działania nielegalne.

Jak wypróbować DALL-E 3 w Kreatorze Obrazów Bing?

Już dziś każdy może wypróbować Kreator Obrazów z usługi Microsoft Bing, aby przekonać się, co potrafi DALL-E 3 w praktyce. Możesz uzyskać do niego dostęp za pośrednictwem czatu Bing lub strony Bing.com/create.

Generowanie obrazów za pomocą DALL-E 3 na czacie Bing
Generowanie obrazów za pomocą DALL-E 3 na czacie Bing

Spróbuj poprosić Bing Chat o stworzenie czegokolwiek — im więcej podasz szczegółów, tym obraz będzie bliższy temu, czego oczekujesz. Poproś na przykład o:

  • stworzenie obrazu złotego bazgrołu wskakującego na stertę liści, fotografia akcji
  • wygenerowanie obrazu zdziwionego dziecka odkrywającego niezwykłego ptaka, który nie istnieje, zdjęcie zrobione przez ramię, w południe, szczegółowe
  • stworzenie płetwonurka stojącego pośrodku ogromnej pustyni i drapiącego się po głowie z zagubionym wyrazem twarzy
  • wygenerowanie rozległego krajobrazu z waty cukrowej, wypełnionego świecącymi zwierzętami wykonanymi z neonowych nici

Poniżej wyniki z tych poleceń, które zostały wygenerowane przez Microsoft:

Przykłady obrazów wygenerowanych przez DALL-E 3 w usłudze Kreator Obrazów Bing
Przykłady obrazów wygenerowanych przez DALL-E 3 w usłudze Kreator Obrazów Bing

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Microsoft Bing Blog