Głośnik iPhone’a 15 trzeszczy?

Niektórzy użytkownicy iPhone’a 15 skarżą się na trzeszczący dźwięk wydobywający się z wbudowanych głośników.

Przycisk czynności (iPhone 15 Pro) - dyktafon/dźwięk

Nowy telefon iPhone 15 nie ma ostatnio dobrej prasy — został wprowadzony na rynek niecałe dwa tygodnie temu i niektórzy użytkownicy narzekają na problemy z przegrzewaniem się, ale wydaje się, że jest więcej użytkowników niezadowolonych ze swojego nowego iPhone’a z innych powodów. Istnieje teraz niewielka grupa osób, które twierdzą, że mają problemy z wbudowanymi głośnikami iPhone’a 15. Mówiąc dokładniej, dźwięk brzmi trzaskająco i grzechotkowo.

Dźwięk z głośników iPhone’a 15 brzmi trzeszcząco

We wpisie na Reddicie pojawiło się wiele komentarzy użytkowników różnych modeli iPhone’a 15, którzy zauważyli, że dźwięk jest zniekształcony i trzeszczący, gdy głośność jest zbyt duża. Z raportów wynika, że największy problem sprawia głośnik słuchawki.

„Mój iPhone 15 Pro Max pojawił się w dniu premiery i od razu po wyjęciu z pudełka rozmowy przez głośnik grzechoczą i brzmią jakby znajdował się płyn w środku telefonu, to samo dotyczy muzyki ustawionej na głośność powyżej 80%” – donosi jeden z użytkowników.

Inna osoba zamieściła taki komentarz na Reddicie: „Z mojego doświadczenia wynika, że dźwięk wydaje się grzechotać lub trzaskać w określonych filmach lub w określonych zakresach częstotliwości”.

TikToker Milesabovetech był jedną z osób, które narzekały na problemy z trzeszczącym dźwiękiem w swoim iPhonie 15 Pro Max. Apple dwukrotnie bezpłatnie wymienił mu iPhone’a, ponieważ uznał, że wystąpił problem. Inni użytkownicy iPhone’a 15 na Reddicie również zgłosili prośby Apple o wymianę – a problem nadal występował w przypadku nowych modeli.

W tym momencie nie jest pewne, czy w głośnikach iPhone’a 15 wystąpiła usterka sprzętowa, czy też jest to problem z oprogramowaniem, co wydaje się bardziej prawdopodobne, ponieważ większość użytkowników, których to dotyczy, nadal doświadcza tego samego problemu po wymianie iPhone’a. Apple nie potwierdziło jeszcze żadnych powiązanych problemów.

Problemy z przegrzaniem

Jak już wcześniej informowaliśmy, wielu użytkowników iPhone’a 15 Pro i iPhone’a 15 Pro Max skarży się, że nowe urządzenia bardzo się nagrzewają po pewnym czasie używania, nawet przy tak podstawowych czynnościach, jak przeglądanie internetu. Choć wiele osób twierdzi, że problem ich nie dotyczy, w mediach społecznościowych łatwo znaleźć posty mówiące o przegrzewaniu się modeli iPhone’a 15 Pro.

Apple stwierdziło, że iPhone’y nagrzewają się w wyniku normalnego stanu spowodowanego przez oprogramowanie. Firma argumentowała, że nagrzewanie się iPhone’a bardziej niż zwykle po pierwszej konfiguracji, przywracaniu z kopii zapasowej, bezprzewodowym ładowaniu lub uruchamianiu aplikacji intensywnie korzystających z grafiki lub procesora jest zjawiskiem normalnym.

Jednak w ubiegły weekend firma przyznała, że pod systemem iOS 17 występuje problem z oprogramowaniem, który powoduje, że modele iPhone’a 15 działają w nienormalnie wysokich temperaturach. Firma Apple stwierdziła, że nie jest to problem sprzętowy i że wyda aktualizację oprogramowania iOS 17.0.3, która rozwiąże ten problem.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9To5Mac