Błędy i aplikacje powodujące nagrzewanie iPhone’a 15 zostaną naprawione!

Apple powiedziało Forbesowi, że aktualizacja iOS 17.1 i aplikacji innych firm rozwiążą problemy powodujące przegrzewanie się iPhone’a 15.

Modele iPhone'a 15 Pro

Jak podaje Forbes, Apple potwierdziło skargi użytkowników dotyczące przegrzewania się telefonów iPhone 15 i iPhone 15 Pro, ale wbrew spekulacjom gigant stwierdził, że nie ma to nic wspólnego z konstrukcją sprzętową telefonu. Forbes zauważył, że aktualizacja Instagrama została już wdrożona w wersji 302, wydanej 27 września 2023 roku, aby rozwiązać niektóre problemy związane z podwyższaniem temperatury tych modeli.

Bloomberg zauważa, że przedstawiciel Apple’a wyraźnie wymienił takie aplikacje jak Instagram, Uber i grę Asphalt 9 jako przykłady, które mogą powodować, że urządzenia „stają się cieplejsze niż zwykle”.

Apple twierdzi również, że problemy termiczne nie stanowią żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa, ale inne czynniki, takie jak zasilacze USB-C z ładowaniem większym niż 20 W i przetwarzanie w tle, które ma miejsce zaraz po przywróceniu telefonu, mogą sprawić, że telefon będzie cieplejszy niż użytkownik może być przyzwyczajony.

Firma powiedziała ponadto, że poprawka, która powinna zostać dołączona do aktualizacji systemu iOS 17.1, nie spowoduje spowolnienia wydajności, co sugerował na przykład analityk łańcucha dostaw Apple’a Ming-Chi Kuo.

Apple wprowadziło kilka dużych zmian w telefonach iPhone 15, w tym nowy chip A17 (w modelach Pro) wykonany w procesie 3 nm TSMC i zastosowanie tytanu w konstrukcji obudowy. Chip i jego nowy sześciordzeniowy procesor graficzny mają być jednymi z największych zalet iPhone’a 15 Pro i 15 Pro Max, ponieważ umożliwiają uruchamianie gier wymagających dużej wydajności graficznej, takich jak Resident Evil Village, który ma się ukazać ukaże się jeszcze w tym roku, z jakością zbliżoną do konsolowej.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Forbes | Apple | The Verge