Rusza 2. edycja „Pewni w sieci — ogólnopolskiej kampanii T-Mobile

Październik to Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa, a przy tym doskonała okazja, by przypominać jak kluczowe jest bezpieczeństwo cyfrowe Polek i Polaków.

2. edycja ogólnopolskiej kampanii T-Mobile „Pewni w sieci”

Właśnie dlatego już 4 października 2023 roku T-Mobile, jako firma od lat stawiająca na cyfryzację polskiego społeczeństwa i biznesu wraz z partnerami instytucjonalnymi – Ministerstwem Cyfryzacji i Państwowym Instytutem Badawczym NASK, startują z drugą edycją ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Pewni w sieci”. Przez 6 kolejnych tygodni użytkownicy i użytkowniczki będą mogli śledzić kolejne odsłony projektu, który pokazuje, na co zwrócić uwagę, by każdego dnia czuć się pewnie w sieci. W tegorocznej kampanii na tapet zostały wzięte zagadnienia takie jak: e-administracja, sharenting, sztuczna inteligencja, higiena cyfrowa, niebezpieczne treści w internecie oraz bezpieczne smartfony.

Tematy bliskie każdemu z nas

W tej edycji projektu omawiane będą tematy bliskie wielu użytkownikom, bowiem poruszone zostaną takie zagadnienia jak: 

BEZPIECZNA E-ADMINISTRACJA. Usługa mObywatel jako przykład bezpiecznego i innowacyjnego podejścia do polskiej e-administracji. Czy w Polsce cyfryzacja usług publicznych jest już na odpowiednim poziomie? Czy Polacy chętnie korzystają z takich rozwiązań jak aplikacja mObywatel? I czy nasze dane są tam na pewno bezpieczne? Na te pytania odpowie Janusz Cieszyński, Minister Cyfryzacji. Premiera odcinka – 4.10.2023.

PRYWATNOŚĆ DZIECI W SIECI. Jak dbać o ochronę danych najmłodszych na podstawie zjawiska „sharentingu”? Ten temat przybliży nam Anna Borkowska, ekspertka ds. edukacji cyfrowej w Państwowym Instytucie Badawczym NASK. Premiera odcinka – 11.10.2023.

SZTUCZNA INTELIGENCJA. Jakie możliwości daje nam ta technologia i czy powinniśmy się jej obawiać? Na te pytania poszukamy odpowiedzi z Aleksandrą Przegalińską, futurolożką i ekspertką AI. Premiera odcinka – 18.10.2023, 

CYFROWA HIGIENA. Jak dbać o nasz „digital wellbeing”? Jak w rozsądny sposób korzystać z internetu, aby zachować odpowiednią równowagę? Czy powinniśmy robić sobie cyfrowy detoks? Czym jest FOMO, doomscrolling czy nomophobia? Odpowiedzi na te pytania będziemy szukali z Joanną Flis, naukowczynią psycholożką, psychoterapeutką systemową, która specjalizuje się w temacie uzależnień. Premiera odcinka: 25.10.2023.

NIEBEZPIECZNE TREŚCI DLA DZIECI. Jak możemy chronić dzieci przed pornografią oraz innym niebezpiecznymi materiałami w internecie? Czym jest seksting? Jakie konsekwencje ze sobą niosą tego typu zachowania wśród młodych użytkowników sieci? I jak rodzice mogą zabezpieczyć dzieci przed zbyt wczesnym dostępem do tego typu treści? Na te pytania odpowie Małgorzata Iwanek, psycholożka, seksuolożka i psychoterapeutka. Premiera odcinka – 31.10.2023.

BEZPIECZNY SMARTFON. W jaki sposób działają oszuści, którzy próbują wyłudzić od nas poufne informacje? Ekspertem w tym odcinku będzie Paweł Dobrzański, dyrektor bezpieczeństwa w T-Mobile Polska, który wyjaśni, jakimi technikami posługują się cyberprzestępcy i jak możemy się przed tymi zagrożeniami ochronić. Premiera odcinka – 8.11.2023.

Odcinki będą odsłaniane raz w tygodniu, na stronie projektu pewniwsieci.pl, jak również na oficjalnym kanale YouTube T-Mobile Polska.

W pierwszym odcinku, którego premiera jest już dziś wraz ze startem projektu, widzowie będą mogli dowiedzieć się, do czego służy aplikacja mObywatel i jakie korzyści daje obywatelom e-administracja. Minister Cyfryzacji, Janusz Cieszyński opowie też tym, jak zabezpieczone są tam nasze dane.

Pogłębiaj wiedzę o cyberbezpieczeństwie tak, jak wolisz

Poza nowymi odcinkami cyberkursu w formie wideo, które dostępne będą na stronie pewniwsieci.pl oraz na kanale YouTube T-Mobile Polska, będą one także dostępne w formie audiopodcastów i będzie można ich posłuchać na popularnych platformach, takich jak Spotify, Apple Podcast czy Google Podcast. 

Oprócz kursu na stronie internetowej znajdą się też artykuły eksperckie. Kampanii towarzyszą działania w mediach oraz kanałach społecznościowych operatora, a także działania w komunikacji wewnętrznej skierowane do pracowników.

Druga edycja projektu „Pewni w sieci” potrwa do 8 listopada 2023 roku

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: T-Mobile Polska