ChatGPT może teraz przeszukiwać internet w czasie rzeczywistym

OpenAI obiecuje aktualne informacje z bezpośrednimi linkami do źródeł tylko dla subskrybentów, ale inni też otrzymają tę funkcję.

Aplikacja „OpenAI ChatGPT” w polskim sklepie App Store
Aplikacja „OpenAI ChatGPT” w polskim sklepie App Store

OpenAI poinformowało dzisiaj, że ChatGPT może ponownie przeszukiwać sieć w poszukiwaniu aktualnych informacji, oferując odpowiedzi zaczerpnięte bezpośrednio z „aktualnych i wiarygodnych” źródeł, które cytuje w swoich odpowiedziach. Funkcja o nazwie Przeglądaj za pomocą Bing jest na razie dostępna tylko dla osób posiadających subskrypcje Plus i Enterprise, ale firma twierdzi, że wkrótce udostępni ją „wszystkim użytkownikom”.

Czat Bing firmy Microsoft pod systemem Windows, w przeglądarce Edge i wtyczkach do przeglądarek innych firm, może już zwracać aktualne informacje z internetu, podobnie jak Bard Google’a w przeglądarce Chrome i innych przeglądarkach.

Obydwa chatboty oferują także linki podczas wyszukiwania, tak jak robi to teraz funkcja Przeglądaj za pomocą Bing w ChatGPT. Meta właśnie ogłosiła na Meta Connect 2023, że będzie również używać Bing do sprawdzania wyników wyszukiwania w internecie w czasie rzeczywistym za pomocą narzędzia Meta AI Assistant, które dodaje do aplikacji WhatsApp, Instagram i Messenger.

To trochę mylące, aby ChatGPT przeszukiwał sieć za Ciebie. Firma udostępnia instrukcje dla wersji przeglądarkowej, natomiast dla aplikacji na iOS-a nie znalazłem takich samych instrukcji. Jednak, zakładając, że masz subskrypcję, jest to: menu z trzema kropkami ➔ Ustawienia ➔ Nowe funkcje ➔ Przeglądaj za pomocą Bing. Następnie rozpocznij nowy czat, dotknij GPT-4 i „Przeglądaj za pomocą Bing”. Następnie Twoje wyszukiwania powinny zwrócić informacje z bieżących stron internetowych.

To trochę powolne, ale działa. A kiedy dostaniesz odpowiedź na swoje pytanie, możesz kliknąć łącze do witryny, aby porównać odpowiedzi. Biorąc pod uwagę skłonność botów AI do halucynacji, możliwość sprawdzenia ich źródeł jest ogromnym ulepszeniem, które nie tylko oznacza, że możesz faktycznie sprawdzić, czy cię nie okłamują, ale także po prostu miło jest przyznać uznanie tam, gdzie jest to należne.

OpenAI dodało możliwość przeglądania internetu w swojej aplikacji ChatGPT na iOS-a pod koniec czerwca, ale szybko z niej zrezygnowano. Użytkownicy zorientowali się, że mogą nakłonić chatbota do udostępnienia im płatnych treści, podając bezpośrednio adres URL. Od tego czasu automatyczny robot OpenAI, który dostarcza informacje do modelu obsługującego ChatGPT, zaczął identyfikować się z agentem użytkownika, dzięki czemu witryny mogą odfiltrować się z jego analizy dzięki aktualizacjom pliku robots.txt, które tego zabraniają.

Jeśli subskrybujesz jeden z planów OpenAI i chcesz wypróbować funkcję Przeglądaj za pomocą Bing, oto instrukcja firmy:

  • Kliknij „Profil i ustawienia”
  • Wybierz „Funkcje beta”
  • Włącz opcję „Przeglądaj za pomocą Bing”
  • Wybierz opcję Przeglądaj za pomocą Bing w selektorze pod GPT-4.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge | OpenAI