OpenAI wypuszcza 3. wersję DALL-E

Kolejna generacja DALL-E 3 integruje się z ChatGPT, dzięki czemu użytkownicy nie będą musieli już myśleć o podpowiedziach.

DALL-E 3 - przykład obrazu
DALL-E 3 – przykład obrazu | fot. OpenAI

OpenAI przygotowuje się do wprowadzenia trzeciej wersji DALL-E, swojego systemu sztucznej inteligencji przetwarzającego tekst na obraz, który podobno poprawia możliwości swojego poprzednika i może generować wyniki w aplikacji ChatGPT. Firma zademonstrowała serwisowi The Verge, jak nowa iteracja integruje się z ChatGPT, a także pokazała w publikacji, w jaki sposób użytkownicy mogą poprosić chatbota o napisanie długiego i szczegółowego monitu, którego może użyć sztuczna inteligencja do generowania obrazu.

OpenAI powiedział Axios, że DALL-E 3 „znacznie lepiej” potrafi zrozumieć intencje użytkownika, zwłaszcza jeśli monit jest długi i szczegółowy. Jeśli użytkownik nie potrafi wyrazić swoich potrzeb w sposób maksymalizujący możliwości generatora obrazów, ChatGPT może pomóc mu w napisaniu obszernego monitu. W wersji demonstracyjnej DALL-E wygenerował cztery wyniki w odpowiedzi na monit z prośbą o logo restauracji ramen w górach w ramach ChatGPT.

DALL-E 3 został również zaprojektowany tak, aby lepiej tworzyć elementy, z którymi jego poprzednie wersje i inne generatory AI mają problemy, takie jak przedstawienia dłoni i tekstów na obrazach. I ma mieć lepsze zabezpieczenia — firma twierdzi, że wyszkoliła nowego DALL-E 3 w zakresie ignorowania niektórych słów w podpowiedziach, które mogą prowadzić do wyświetlania wulgarnych lub nienawistnych obrazów.

Może Cię zainteresować też: Microsoft Edge z generatorem obrazów DALL∙E dostępny dla wszystkich

Ponadto OpenAI wdrożyło środki, które mogą zapobiec przyszłym potencjalnym procesom sądowym. Obecna wersja DALL-E może generować obrazy w stylu żyjących artystów, ale następna wersja została zaprojektowana tak, aby odrzucać prośby o naśladowanie ich pracy. Artyści będą mogli także zgłosić własną pracę poprzez formularz na stronie i poprosić o jej usunięcie.

DALL-E 3 - przykład obrazu
DALL-E 3 – przykład obrazu | fot. OpenAI

OpenAI planuje wypuścić DALL-E 3 w przyszłym miesiącu dla ChatGPT Plus i klientów korporacyjnych. Nowy generator obrazów trafi następnie do laboratoriów badawczych OpenAI i klientów korzystających z interfejsów API jesienią tego roku, ale firma nie ogłosiła jeszcze jego ogólnej dostępności.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge | Engadget | OpenAI