Już jest WhatsApp w wersji beta na iPada

Meta w końcu pracuje nad oficjalną aplikacją na iPada — aplikacja umożliwi użytkownikom WhatsAppa synchronizację wiadomości na wielu urządzeniach.

To nie jest screen aplikacji WhatsApp na iPada - to jest aplikacja desktopowa w ramce iPada!
To nie jest screen aplikacji WhatsApp na iPada – to jest aplikacja desktopowa w ramce iPada!

Właściciele iPadów mogą zainstalować oficjalną, natywną aplikację WhatsApp w wersji beta za pośrednictwem TestFlight, dzięki czemu mogą korzystać z WhatsAppa na iPadzie bez konieczności używania telefonu. Chociaż niektóre funkcje nie są jeszcze w pełni dostępne, Meta planuje wdrożyć aktualizacje naprawiające błędy i poprawiające funkcjonalność aplikacji.

Choć rozmowa na WhatsAppie ze znajomymi i rodziną może Ci się spodobać, brak możliwości zsynchronizowania aplikacji na wszystkich urządzeniach może okazać się dość niewygodny. Kontynuowanie rozmowy na iPadzie po rozpoczęciu jej na telefonie nie było łatwe ze względu na brak stabilnej aplikacji WhatsApp na to urządzenie. Teraz wydaje się, że Meta rozwiązuje długotrwały problem, tworząc kompatybilną wersję WhatsApp na iPada.

Natywna aplikacja WhatsApp zbudowana na Mac Catalyst została udostępniona przez firmę Meta i jest już dostępna dla beta testerów, którzy korzystają już z aplikacji beta na urządzeniach mobilnych. Można go zainstalować za pomocą aplikacji TestFlight, o ile masz pobraną wersję beta WhatsAppa na iPhone’a lub iPada.

Jeśli chcesz wypróbować tę wersję jako beta tester, zacznij od otwarcia WhatsAppa na swoim urządzeniu z systemem iOS. W Ustawieniach przejdź do Połączonych urządzeń i wybierz „Połącz urządzenie”. Po zeskanowaniu kodu QR i połączeniu urządzenia z systemem iOS będziesz mógł korzystać z WhatsAppa na nim bez konieczności utrzymywania połączenia internetowego w telefonie.

To niewątpliwie poprawia potencjał płynnej komunikacji, gdy użytkownik WhatsAppa chce przejść z jednego urządzenia na drugie. Nie jest to jednak pozbawione wad — niektóre funkcje nie są jeszcze w pełni dostępne, jak na przykład możliwość przeglądania i publikowania statusów. W miarę aktualizacji aplikacji Meta zamierza wdrożyć rozwiązania naprawcze tych błędów i innych zarejestrowanych problemów.

Pomimo tego, jak WhatsApp zapewnia swoim użytkownikom łączność, Meta nie zawsze upewniała się, że aplikacja działa dobrze ze wszystkimi systemami operacyjnymi i urządzeniami. Unia Europejska niedawno uznała Meta za „strażnika” w branży komunikatorów internetowych w związku z wprowadzeniem ustawy o rynkach cyfrowych (DMA). Teraz firma ma sześć miesięcy na zapewnienie interoperacyjności w WhatsAppie, co oznacza, że ​​musi umożliwić użytkownikom odbieranie wiadomości z innych aplikacji. Celem jest uniemożliwienie przedsiębiorstwom takim jak Meta dławienie konkurencji w UE.

Ponieważ Meta udostępniła wersję beta aplikacji obsługującą jej funkcjonalność na iPadzie, najwyraźniej zaczęła wprowadzać zmiany w celu zapewnienia zgodności z DMA. Beta testerzy zauważyli pusty ekran zatytułowany „Czaty stron trzecich”, prawdopodobnie służący do odbierania wiadomości z innych usług. Chociaż nic nie zostało jeszcze ogłoszone oficjalnie, posunięcie to może przybliżyć Metę o krok do usunięcia swojej funkcji gatekeepera z UE. Jeśli korzystasz z WhatsAppa, aby pozostać w kontakcie ze znajomymi i rodziną, wysiłki zmierzające do zwiększenia kompatybilności usługi prawdopodobnie zagrają na Twoją korzyść.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Android Police