WhatsApp chciałby wydać aplikację na iPada

Szef WhatsApp ma wiadomość dla tych, którzy domagają się natywnej aplikacji na iPada: nie traćcie nadziei.

WhatsApp na iPada - połączone urządzenie iPad (iPadOS)

Użytkownicy komunikatora od dawna chcieliby korzystać z aplikacji WhatsApp na iPadzie, ale nie mogą, bo jej wciąż nie ma. Szef WhatsAppa Will Cathcart powiedział dla The Verge (podczas wywiadu w tym tygodniu), że firma „chciałaby to zrobić”, tym bardziej, że od dawna użytkownicy domagają się wersji aplikacji na iPada.

Podobnie jak Instagram na iPada, wersja WhatsAppa na tablet Apple’a od dawna wymyka się użytkownikom, mimo że jest bardzo pożądaną opcją. I chociaż Cathcart nie posunął się tak daleko, by zobowiązać się do wydania wersji na iPada, jego komentarze sugerują, że taka wersja zostanie stworzona w najbliższej przyszłości, zwłaszcza teraz, gdy WhatsApp zbudował podstawową technologię potrzebną takiemu klientowi do pracy.

„Wykonaliśmy dużo pracy nad technologią obsługi wielu urządzeń” – powiedział Cathcart, odnosząc się do wprowadzonej w zeszłym roku funkcji w WhatsAppie do obsługi wielu urządzeń. „Nasza sieć i nasze aplikacje komputerowe mają to teraz. Jeśli mam włączoną funkcję obsługi wielu urządzeń, mogę wyłączyć telefon lub stracić połączenie sieciowe i nadal otrzymywać wiadomości na komputerze. Byłoby to bardzo ważne w przypadku aplikacji na tablet, aby móc korzystać z aplikacji, nawet jeśli Twój telefon nie jest włączony. Więc podstawowa technologia już istnieje.”

Ze względu na sposób, w jaki WhatsApp szyfruje wiadomości, w przeszłości nie był w stanie synchronizować czatów między urządzeniami przez internet, tak jak działa większość innych aplikacji do przesyłania wiadomości. Jeśli więc WhatsApp na Twoim telefonie nie miał dostępu do internetu, klient stacjonarny nie działał.

Wersja beta obsługi wielu urządzeń umożliwia synchronizację konta WhatsApp na maksymalnie czterech urządzeniach jednocześnie – proces, który obejmuje mapowanie identyfikatorów urządzeń do klucza konta na serwerach WhatsApp w sposób, który jest nadal zaszyfrowany. Teraz, gdy istnieje taka technologia synchronizacji, istnieje duża szansa, że natywne aplikacja WhatsApp na iPada jest wreszcie na horyzoncie. Póki co, na tablecie trzeba zadowolić się wersją przeglądarkową komunikatora, np. w Safari.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: