„Encyklopedia kreskówek wyssana z miętówek” już w przedsprzedaży!

Wystartowała właśnie przedsprzedaż wyjątkowej komiksowej antologii pt. „Encyklopedia kreskówek wyssana z miętówek”.

„Encyklopedia kreskówek wyssanych z miętówek”

Nowa książka zatytułowana Encyklopedia kreskówek wyssana z miętówek to wyjątkowy zbiór niepowtarzalnych ilustracji, komiksów historii i wspomnień powstałych z fascynacji twórczością Tadeusza Baranowskiego. Autorzy albumu zanurzyli się w uniwersum stworzonym przez Mistrza i na moment poddali ulubione postacie działaniu swojego pióra, rysika, ołówka i wyobraźni. W ten sposób powstały zupełnie nowe przygody kultowych bohaterów i wariacje na temat świata dobrze znanego z takich komiksów jak Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa, Skąd się bierze woda sodowa?, Antresolka profesorka Nerwosolka, Bezdomne wampiry o zmroku i wielu innych. A to wszystko dzięki talentom ponad sześćdziesięciu twórców: scenarzystów, kolorystów, rysowników.

Zobacz też: Czekamy na film animowany „Podróż smokiem Diplodokiem”

Album Encyklopedia kreskówek wyssanych z miętówek to ponad 100 stron materiałów w powiększonym formacie, takim jak choćby ostatnie edycje dzieł Tadeusza Baranowskiego. Nakład to 1000 egzemplarzy i nie będzie on wznawiany.

Przedsprzedaż właśnie się rozpoczęła i potrwa do 31 października 2023 roku. Tylko kupując w przedsprzedaży możecie wejść posiadanie towarzyszących komiksowi gadżetów: torby, plakatu i zestawu pocztówek – w zależności od pakietu, który wybierzecie (są trzy, linki do nich w komentarzach pod tym postem).

„Encyklopedia kreskówek wyssanych z miętówek” - strona

Pomysłodawcy projektu:

  • Radosław Owczarek
  • Aleksander Pala aka „Wielki”
  • Wojciech „Dalthon” Żółkiewicz

Rysownicy:

Nikodem Cabała, Wojciech Cichoń, Ryszard Dąbrowski, Dominika Dziapa, Mieczysław Fijał, Paweł „Gierek” Gierczak, Daniel „Gedeon” Grzeszkiewicz, Olga Jackiewicz, Andrzej Janicki, Karol „KRL” Kalinowski, Sławomir Kiełbus, Jarosław Kostrzewa, Łukasz Kuciński, Mateusz Kurczoba, Zbigniew Larwa, Krzysztof Leszczewski, Tomasz Lew Leśniak, Ryszard Łobos, Jakub Martewicz, Maciej Mazur, Piotr Nowacki, Wojtek Olszówka, Krzysztof Owedyk, Janusz Pawlak, Mariusz Podleś, Adam Polkowski, Hubert Ronek, Artur Ruducha, Jacek Skrzydlewski, Rafał Szłapa, Michał „Śledziu” Śledziński, Adam Święcki, Przemysław Truściński, Marek Turek, Grzegorz Wawrzyńczak, Jarosław Wojtasiński, Patryk Wójcik, Janusz Wyrzykowski

Scenarzyści:

Marcin Bałczewski, Maciej Jasiński, Maciej Kur, Maciej Szatko, Emilia Wójcik, Mariusz Zabdyr, Wojciech Żółkiewicz

Koloryści:

Patryk Cabała, Tomasz Kaczkowski, Mirosław Korkus, Maciej Mazur, Maciej Pałka, Jarosław Wojtasiński, Emilia Wójcik

Publicyści:

Daniel Koziarski, Szymon Majewski, Marcin Osuch, Radosław Owczarek, Rafał Skarżycki, Maciej Szatko, Mateusz Szlachtycz, Kamil Śmiałkowski, Witold Tkaczyk

  • ISBN: 978-83-67360-56-2
  • data premiery 20.11.2023
  • liczba stron: 104
  • oprawa: twarda
  • format: 245×325 mm
  • druk: kolorowy

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: informacja wydawcy