CMF zadebiutuje z budżetowymi produktami już 26 września!

Jeszcze w tym miesiącu odbędzie się pierwsze wydarzenie inaugurujące budżetowe produkty marki CMF od Nothing — spodziewaj się budżetowego smartwatcha, słuchawek i ładowarki GaN o mocy 65 W.

Zapowiedź wydarzenia CMF by Nothing — 26 września 2023 roku
O czym przeczytasz w tym wpisie?
  • Marka CMF od Nothing ma zaprezentować swoje pierwsze produkty podczas wydarzenia zaplanowanego na wtorek 26 września 2023 roku.
  • Smartwatch CMF będzie wyposażony w wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,96 cala, baterię wystarczającą na 13 dni i aluminiową obudowę z certyfikatem IP68.
  • Budżetowe bezprzewodowe słuchawki douszne, znane jako Buds Pro, będą oferowały 11 godzin pracy na jednym ładowaniu baterii, 45 dB ANC i szybkie 10-minutowe ładowanie, które zapewni 3,5 godziny dodatkowego użytkowania.

Od debiutu marki Nothing w 2021 roku wraz ze słuchawkami ear (1), firma kierowana przez Carla Pei zyskała sławę dzięki imponującym produktom. Tegoroczny Nothing Phone (2) był jak dotąd najbardziej ambitnym produktem, przechodząc z segmentu średniej półki do segmentu premium, charakteryzując się bardziej ekskluzywną konstrukcją, szybszymi elementami wewnętrznymi i wyższą ceną. Carl Pei wierzy jednak, że jego firma może namieszać także w segmencie produktów budżetowych, dlatego na początku sierpnia ogłosił submarkę CMF by Nothing. A w tym miesiącu firma przygotowuje się do ogłoszenia pierwszego zestawu produktów.

Manu Sharma, wiceprezes i dyrektor generalny Nothing India, ogłosił we wpisie na X, że pierwsze wydarzenie związane z wprowadzeniem produktu CMF odbędzie się we wtorek, 26 września 2023 roku. Sharma nie zdradza za wiele informacji na temat tego, czego można się spodziewać po tym wydarzeniu, ale szczegółowy wyciek ujawnił już, co CMF prawdopodobnie ma w zanadrzu.

Jest mało prawdopodobne, że submarka CMF by Nothing zaprezentuje na tym wydarzeniu nowy budżetowy smartfon. Zamiast tego najwyraźniej planuje wypuścić budżetowy smartwatch z 13-dniową żywotnością baterii, parę niedrogich bezprzewodowych słuchawek dousznych z aktywną redukcją szumów (ANC) oraz ładowarkę GaN o mocy 65 W z dwoma portami USB-C i portem USB-A.

Urządzenie nazwane przez CMF Watch Pro będzie rzekomo wyposażone w wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,96 cala i maksymalnej jasności 600 nitów, zamknięte w aluminiowej obudowie z certyfikatem IP68. Biorąc pod uwagę deklarowany czas pracy baterii wynoszący 13 dni w przypadku ogniwa o pojemności 330 mAh, zegarek prawdopodobnie będzie działał pod systemem operacyjnym czasu rzeczywistego (RTOS), powszechnie spotykanym w budżetowych smartwatchach sprzedawanych w Indiach i Azji.

Jeśli chodzi o bezprzewodowe słuchawki douszne, mogą być sprzedawane jako Buds Pro i wyposażone w dynamiczne przetworniki 10 mm z obsługą ANC 45 dB. Z ujawnionej specyfikacji wynika, że ​​słuchawki douszne z certyfikatem IP54 zapewnią deklarowany czas pracy baterii wynoszący 11 godzin, który można wydłużyć do 37 godzin za pomocą etui ładującego. Szybkie, 10-minutowe uzupełnienie zapewni sok na kolejne 3,5 godziny.

Zdjęcia rzekomych produktów od CMF by Nothing
Zdjęcia rzekomych produktów od CMF by Nothing

Chociaż nie brakuje ładowarek GaN, zasilacz GaN 65 W firmy CMF może wyróżniać się odważnym wyborem kolorów i ceną. Pozornie pojawi się w tym samym jasnopomarańczowym kolorze, co logo marki. Jeden z dwóch portów USB-C powinien mieć moc wyjściową 65 W, przy czym oba obsługują standardy USB PD3.0 z PPS, Samsung Super Fast Charger i Qualcomm Quick Charge 4.0+.

Jeśli te doniesienia się potwierdzą, nadchodzące produkty CMF podkopią konkurencję na rynku indyjskim poprzez agresywnie niskie ceny. CMF oznacza „kolor, materiał, wykończenie” (z ang. Color, Material, Finish), więc pomimo budżetowej ceny produkty firmy powinny imponować swoim designem i jakością wykonania.

Wszystkie produkty CMF prawdopodobnie zostaną na razie wprowadzone tylko na rynek indyjski. Nie wiadomo, czy zadebiutują w Europie i na innych rynkach.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: CMF | Android Police