Od 4 września TVP ABC tylko na MUX-6 

Od 4 września 2023 roku program TVP ABC będzie dostępny dla widzów telewizji naziemnej wyłącznie na multipleksie szóstym (MUX-6).

TVP abc (logo)

Emisja tego kanału na multipleksie pierwszym (MUX-1) zostanie zakończona w niedzielę 3 września 2023 roku. Widzowie nadal będą mogli odbierać TVP ABC w jakości HD i w nowym standardzie DVB-T2/HEVC. Od 7 sierpnia br. program jest dostępny równolegle na MUX-1 i MUX-6, w tym samym standardzie DVB-T2/HEVC i jakości HD, wykorzystując ten sam numer programu na pilocie (pozycja 29).

Od 4 września 2023 roku TVP ABC będzie można oglądać drogą naziemną wyłącznie na multipleksie szóstym, z którego Telewizja Polska nadaje obecnie także programy TVP Polonia, TVP Nauka, TVP Dokument, TVP Rozrywka, Alfa TVP, TVP Kultura, TVP Kobieta oraz Belsat TV. 

Widzowie do tej pory odbierający sygnał MUX-6 powinni również bez problemów odebrać program TVP ABC na swoich urządzeniach. W razie problemów z dostępnością kanału po 4 września 2023 roku, należy uaktualnić listę programów, lub odłączyć na chwilę odbiornik z sieci i po ponownym podłączeniu od nowa wyszukać programy naziemnej telewizji cyfrowej.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Telewizja Polska