Serial „One Piece” to zwariowana wersja popularnej mangi!

Najnowsza adaptacja anime „One Piece” jest już dostępna w serwisie Netflix – przenosi niezwykle popularną, długo wydawaną mangę twórcy Eiichiro Ody w serial wzbogacony CGI.

„One Piece” serial Netflix

Historia One Piece jest bardzo obszerna: komiksy obejmują ponad 100 tomów (i liczba ta wciąż rośnie) i zostały już wydane jako serial anime, składający się z ponad 1000 odcinków, których emisja rozpoczęła się w 1999 roku. Wszystkim nowicjuszom, którzy chcą zanurzyć się w tej zawadiackiej epopei o piratach w świecie fantasy i sci-fi, życzę powodzenia! Ale możesz też zacząć od nowego serialu, składającego się z o wiele bardziej przystępnych ośmiu godzinnych odcinków, z których pierwszy ilustruje zarówno pozytywne, jak i negatywne strony przeniesienia przesadnej estetyki do serialu telewizyjnego.

Zobacz też: Zobacz materiał zza kulis 2. sezonu serialu Koło Czasu – Terror of The Trollocs.

Osławiony, diabolicznie wąsaty pirat Gold Roger zostaje wyciągnięty na oczach wszystkich i stracony – ale wcześniej oświadcza, że ukrył gdzieś wielki skarb znany jako One Piece. Samotny chłopiec o imieniu Monkey D. Luffy (Inaki Godoy) twierdzi, że jest prawdopodobnie szaleńcem, rozmawiając z mewą w pirackim kapeluszu, po czym wspina się do beczki, by bez celu unosić się w morzu po zatonięciu jego maleńkiego statku.

Zostaje zabrany na statek piracki, gdzie zaprzyjaźnia się z nieszczęsnym, przestraszonym kotem w okularach o imieniu Koby (Morgan Davies), który jest pesymistą dla wiecznego optymisty Luffy’ego. Luffy opowiada, jak marzy o odnalezieniu One Piece i zostaniu królem piratów – z tą różnicą, że jest dobrym facetem, a nie przebiegłym zabójcą jak większość piratów. Jesteśmy świadkami retrospekcji, w której mili piraci biorą Luffy’ego pod swoje skrzydła. zZada także owoc gumy, który zamienia jego ciało w gumę, czyniąc go rozciągliwym jak Plastic Man — dając „umiejętność”, która przydaje się, gdy musi pokonać brudnego pirata, który włada Kobym.

Kadr z serialu „One Piece” serial Netflix

Luffy i Koby wysiadają w porcie prowadzonym przez piechotę morską pod rządami złego maniaka, kapitana Morgana (Langley Kirkwood), który jest zabawny, ponieważ zamiast ręki ma topór i jest nazywany „Ręką z toporem” (Axe-Hand), a także dlatego, że ma dużą metalową dolną szczękę i dlatego jest to… „Kapitan Morgan”. W tym przypadku celem Luffy’ego jest zdobycie mapy, statku i załogi, mimo że ma tylko niezbyt dokładny plan, jak to zrobić? Udaje mu się przetrwać z nienaruszonym uśmiechem. Tymczasem Koby chce zostać jedynym żołnierzem piechoty morskiej, który nie jest dupkiem i naprawdę chce pomagać ludziom.

Luffy łączy siły z niechętnymi sojusznikami: jednym z nich jest Nami (Emily Rudd z Fear Street), włóczęga-złodziejka, która biegle posługuje się laską bo i tak się składa, że ​​szuka tej samej mapy co Luffy. Drugi to Roronoa Zoro (Mackenyu, syn Sonny’ego Chiby!), łowca piratów, który nosi trzy miecze, a nie chcesz wiedzieć, jak przenosi trzeci do bitwy (OK, trzyma go w ustach).

To trio to główni członkowie Piratów Słomianego Kapelusza – nazwanych na cześć charakterystycznego nakrycia głowy Luffy’ego, ale nie przesadzajmy, ponieważ Zoro i Nami to typy samotników, którzy wielokrotnie poprawiają Luffy’ego, gdy nazywa ich swoją „załogą”. Wpadają na Axe-Handa i jego głupkowatego syna Helmeppo (Aidan Scott) i udaje im się uciec. Następnie na krótko spotykamy kilku pozornych złoczyńców z palącymi spojrzeniami i uśmiechami, które sprawiają, że kwestionujemy ich zdrowie psychiczne…

Jakie seriale przypomina One Piece?

Nieuniknione porównanie: Cowboy Bebop i film fabularny Death Note były dla Netflixa notoryczną porażką w adaptacji anime. Może tym razem im się udało?

Jak na razie serial w połowie jest nawet przyzwoity jak na swój gatunek. Fani One Piece mogą znaleźć pewne zapewnienie w tym, że być może będzie kontynuacja. Nie jest to płynne przejście od mangi/anime do akcji na żywo (jeśli chodzi o punkt odniesienia, Ghost in the Shell z 2017 roku ma dobrą oprawę wizualną, jeśli nie coś więcej), ale jest spójne w swoim wesołym, głupkowatym, lekkim tonie i estetyce, zachowując karykaturę, która nie zawsze dobrze się przekłada, ale mimo to jest zabawna.

Gumowe ciało Luffy’ego zawsze będzie, no cóż, trochę naciągane, ale Godoy sprzedaje je ze swoim szelmowskim podejściem do postaci typu „przekonasz się, że jestem pełen niespodzianek”, z szeroko otwartymi oczami i figlarnym podejściem do tej postaci – doskonały przykład inspirujący występ przekraczający ograniczenia szalonych efektów wizualnych.

Godoy dobrze nadaje ton serii, choć może to być estetycznie szalone, pierwszy odcinek ustanawia dobrą dynamikę postaci, która, jak można się spodziewać, odbije się na całej serii. Luffy to typ, który nie przyjmuje odpowiedzi „nie” i nie próbuje inspirować innych – po prostu inspiruje swoim optymizmem.

Koby otrząsa się w jego obecności zwątpienia i jest całkiem jasne, że Luffy wkrótce pokona Zoro i Kami, których pragmatyzm przekreśli yin i yang. To właśnie sprawdzi się w przypadku nowicjuszy One Piece. Czy zagorzali fani przyjmą nieuniknione poprawki w tłumaczeniu oraz liczne i zabawne, choć nie zawsze zapadające w pamięć, wybuchy szalonej akcji? Myślę, że mogą.

Opisy odcinków serialu „OnePiece”

  1. PRZYGODA NA HORYZONCIE (64 min) Porzucony na tonącym statku beztroski Luffy postanawia wyruszyć na poszukiwanie zaginionego skarbu króla piratów. Najpierw jednak musi skądś wziąć załogę, statek i mapę.
  2. CZŁOWIEK W SŁOMKOWYM KAPELUSZU (55 min) Po zdobyciu mapy do Grand Line Luffy, Nami i Zoro zostają uwięzieni przez klauna, który bynajmniej nie żartuje. Wiceadmirał Garp przypiera do muru kadeta Koby’ego.
  3. ĘZYK ZA ZĘBAMI (58 min) W poszukiwaniu porządnego statku załoga trafia do Wioski Syropowej, gdzie poznaje sympatycznego Usoppa i jego przyjaciółkę Kayę. Na ich drodze staje niebezpieczna postać.
  4. PIRACI NADCIĄGAJĄ (63 min) Przyjaciele są w niebezpieczeństwie, a Klahadore realizuje swój plan, więc Usopp prosi o pomoc żołnierzy marynarki. W domu Kayi wybucha zażarta bitwa.
  5. ZAPRASZAMY DO BARATIE! (51 min) Załoga Słomkowego Kapelusza mierzy się z pierwszym przeciwnikiem. W restauracji rybnej Luffy zaprzyjaźnia się z kucharzem, a Zoro pojedynkuje się z wojownikiem.
  6. SZEF I POMAGIER (54 min) Sanji i szef kuchni Zeff odkładają niesnaski na bok, żeby ratować ciężko rannego Zoro. Bezlitosny ryboludź z misją do wykonania szykuje załodze problemy.
  7. DZIEWCZYNA Z RYBĄ PIŁĄ (58 min) Luffy dobija targu z dobrze znanym wrogiem, żeby znaleźć Arlonga, po czym wraz z przyjaciółmi wyrusza do Kokoyashi i poznaje tajemniczą przeszłość Nami.
  8. POSTRACH EAST BLUE (49 min) Załoga Słomkowego Kapelusza postanawia raz na zawsze pokonać Arlonga i ryboludzi. Po stresującym spotkaniu rodzinnym Luffy jest coraz bliżej spełnienia marzeń.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Decider | Netflix