Mobilna książka kucharska „Whisk” zostaje zastąpiona przez„Samsung Food”

Popularna aplikacja mobilna do planowania posiłków i zbierania przepisów „Whisk” zmienia się w „Samsung Food”.

Aplikacja „Samsung Food: Meal Planning”

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś używać telefonu do planowania posiłków lub wyszukiwania przepisów, prawdopodobnie natknąłeś się na aplikację Whisk. Popularna aplikacja na Androida i iOS-a ułatwia zapisywanie przepisów na urządzeniu i korzystanie z nich, ale co zaskakujące, Samsung właśnie nabył Whisk: Recipes & Grocery List i zmieni jego nazwę na Samsung Food: Meal Planning.

Ogłoszona dzisiaj (i zapowiadana kilka dni wcześniej w mediach społecznościowych Whisk) Samsung Food to zmieniona marka wersji Whisk, która zastąpi popularną aplikację na urządzenia z Androidem i iOS-em. Firma Samsung zmieniła już nazwę niektórych kont Whisk w mediach społecznościowych, a witryna Whisk przekierowuje teraz na stronę „samsungfood.com”. Samsung po cichu przejął Whiska w 2019 roku.

Wydaje się, że Samsung Food działa podobnie do Whisk, obsługując ponad 100 krajów (lista została niedawno skrócona) i ponad 160.000 języków. Pozostają również najlepsze funkcje aplikacji, takie jak obsługa zapisywania przepisów z Internetu w aplikacji, szczegółowe przewodniki po przepisach i funkcje planowania posiłków. Samsung podsumowuje:

Szeroka gama funkcji Samsung Food wspiera użytkowników na każdym etapie planowania i gotowania posiłków, obejmując cztery kluczowe obszary:

  • odkrywanie i personalizacja przepisów,
  • planowanie posiłków dostosowane do indywidualnych potrzeb,
  • gotowanie społecznościowe,
  • funkcje udostępniania w mediach społecznościowych.
Funksje aplikacji „Samsung Food: Meal Planning”

Nowością w Samsung Food wydaje się być obsługa powiązania aplikacji z urządzeniami Samsunga. Lodówki Samsung Bespoke Family Hub będą obsługiwać przepisy z Samsung Food, a do końca 2023 roku firma planuje także wsparcie dla „licznych urządzeń”, w tym piekarników, kuchenek mikrofalowych i kuchenek indukcyjnych.

Funksje aplikacji „Samsung Food: Meal Planning”

Samsung twierdzi, że w 2024 roku nowa aplikacja zyska także funkcje sztucznej inteligencji. Umożliwi to aplikacji rozpoznawanie produktów spożywczych i posiłków na podstawie zdjęcia w celu podawania szczegółowych informacji, w tym informacji o wartości odżywczej.

Samsung Food: Meal Planning jest już udostępniany jako aktualizacja aplikacji Whisk w sklepie App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Samsung | 9TO5Google