OpenAI wypuszcza wersję ChatGPT Enterprise dla firm

Firmy korzystające z ChatGPT Enterprise mają dostęp do szybkiego ChatGPT, większego bezpieczeństwa i nieograniczonej liczby zapytań GPT-4.

ChatGPT Enterprise (OpenAI)

Nowa wersja ChatGPT Enterprise obiecuje chronić dane biznesowe, ponieważ coraz więcej firm rozważa korzystanie z platformy, ale martwi się o prywatność i bezpieczeństwo. We wpisie na blogu OpenAI napisano, że ChatGPT Enterprise oferuje większe bezpieczeństwo i prywatność, nieograniczony, szybki dostęp do GPT-4, potężniejszą analizę danych, dzięki której firmy otrzymują informacje znacznie szybciej, oraz możliwość zadawania chatbotowi ChatGPT bardziej skomplikowanych pytań.

Sprawdź też: ChatGPT na Androida pojawi się w przyszłym tygodniu

Prywatność i bezpieczeństwo budzą niepewność firm, które martwią się, że ich dane mogą zostać wykorzystane do szkolenia ChatGPT i obawiają się, że użycie tego narzędzia może przypadkowo ujawnić wrażliwe dane klientów modelom sztucznej inteligencji. OpenAI twierdzi, że użytkownicy ChatGPT Enterprise będą mieli kontrolę nad swoimi danymi, które w ogóle nie będą wykorzystywane do szkolenia GPT.

Wkrótce pojawią się inne funkcje, takie jak dostosowywanie wiedzy ChatGPT na temat danych firmowych i jeszcze bardziej zaawansowane narzędzia analityczne. Ostatecznie, jak poinformowała firma, zaoferuje również opcje cenowe ChatGPT Enterprise dla mniejszych zespołów.

Firma oświadczyła, że ​​„w ciągu najbliższych kilku tygodni „wdroży rozwiązanie w jak największej liczbie przedsiębiorstw”. OpenAI powiedziało serwisowi The Verge, że jest to pierwszy produkt ChatGPT przeznaczony dla przedsiębiorstw i odrębny od ChatGPT i ChatGPT Plus, planu subskrypcji zapewniającego szybszy dostęp do ChatGPT. Firmy już korzystające z ChatGPT mogą zdecydować się na pozostanie przy obecnych opcjach dostępu do ChatGPT, ale mogą przejść na ChatGPT Enterprise, jeśli chcą uzyskać dostęp do nowych funkcji.

Organizacje tworzą narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji przy użyciu OpenAI i GPT-4, ale wiele z nich decyduje się na połączenie z GPT-4 za pośrednictwem interfejsu API lub usług w chmurze. Niektóre firmy zaczęły tworzyć własne systemy oparte na modelach dużych języków, aby chronić swoje dane przed bardziej rozbudowanym zbiorem danych szkoleniowych GPT, ale może to być niewygodne dla mniejszych firm.

Pojawili się dostawcy, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i prywatności danych podczas uzyskiwania dostępu do rozwiązań LLM, takich jak GPT-4, zwłaszcza że firmy z bardziej regulowanych sektorów chcą korzystać z generatywnych narzędzi sztucznej inteligencji, chroniąc jednocześnie wrażliwe dane. Wraz z wypuszczeniem ChatGPT klasy korporacyjnej dla wielu z tych firm z pewnością wzrośnie konkurencja.

Niedawno OpenAI ogłosiło, że otworzyło GPT-3.5 w celu niestandardowego dostrajania, umożliwiając użytkownikom dostosowywanie określonych zadań dla ChatGPT, co obecnie wydaje się wstępem do szerszej oferty ChatGPT dla przedsiębiorstw.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: OpenAI | The Verge