Aparat peryskopowy iPhone’a 15 Pro Max ma być jego głównym atutem

Analityk Ming-Chi Kuo twierdzi, że zamówienia na iPhone’a 15 Pro Max będą stanowić od 35% do 40% początkowych dostaw ze względu na zainteresowanie konsumentów nowym systemem kamer peryskopowych.

Koncept iPhone'a 15 Pro od Technizo Concept
Koncept iPhone’a 15 Pro od Technizo Concept

Apple ma ogłosić nowa serię iPhone’a 15 podczas swojej corocznej konferencji w połowie września 2023 roku. Oczekuje się, że iPhone 15 Pro Max będzie miał tytanowe boki, port Thunderbolt i aparat peryskopowy. Według nowego raportu analityka łańcucha dostaw Ming-Chi Kuo, zamówienia Apple’a na iPhone’a 15 Pro Max w ramach łańcucha dostaw wyniosą od 10% do 20% r/r w porównaniu z iPhone’em 14 Pro Max w tym samym okresie. Wzrostowi temu towarzyszy oczekiwanie, że po wstępnych zamówieniach model premium będzie stanowić od 35% do 40% wszystkich dostaw w ofercie.

Aparat peryskopowy będzie napędzać sprzedaż iPhone’a 16 Pro również w 2024 roku, ponieważ oczekuje się, że oba modele premium będą miały tę funkcję. Kuo spodziewa się, że dostawy obiektywów peryskopowych do iPhone’a wzrosną o 70% rok do roku w drugiej połowie 2024 roku.

Raport Kuo określa okres zamówienia iPhone’a 15 Pro Max jako 2H24, co może być literówką. Zamiast tego prawdopodobnie ma na myśli 2H23, czyli moment wprowadzenia i wysyłki produktu.

Wszystkie te liczby składają się na wielką sukces dostawcy soczewek peryskopowych, firmy Largan. Oczekuje się, że firma będzie wyłącznym dostawcą soczewek peryskopowych Apple’a i będzie dostarczać ponad 60% soczewek peryskopowych dla Huawei.

W raporcie stwierdzono, że zamówienia na soczewki peryskopowe osiągną od 15 do 20 milionów sztuk w 2023 roku i wzrosną do około 30 milionów sztuk w 2024 roku. Largan odniesie korzyści z przyjęcia tej technologii przez innych producentów smartfonów.

W nadchodzących tygodniach Apple zaprezentuje iPhone’a 15 Pro Max. Niektóre plotki wskazywały, że urządzenie zostanie opóźnione i trafi do sprzedaży w październiku, ale poprzedni raport Kuo sugerował, że dotrze na czas.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Insider