Konferencja „Wonderlust” Apple’a już 12 września 2023 r.

Firma Apple rozesłała zaproszenia na coroczne wrześniowe wydarzenie poświęcone inauguracji nowych produktów, które odbędzie się 12 września 2023 roku.

Konferencja Apple – Wonderlust z 12 września 2023 roku - grafika zapowiadająca wydarzenie

Hasło przewodnie tegorocznego wydarzenia firmy Apple brzmi „Wonderlust”, więc Apple najwyraźniej ma nadzieję, że wszyscy poczujemy zarówno zachwyt, jak i pożądanie, kiedy zostanie zaprezentowana nowa seria iPhone’a 15. Oprócz nowych iPhone’ów spodziewamy się także kolejnej generacji modeli Apple Watch 9.

Co roku dyrektor generalny Apple’a Tim Cook wychodzi na scenę w połowie września, aby poprowadzić wydarzenie wypełnione ważnymi ogłoszeniami. W tym roku na pewno nie będzie inaczej. Zaproszenie na wtorkowe wydarzenie Wonderlust nie rzuca się w oczy i nie ujawnia żadnych szczegółów. Nie musimy jednak za bardzo się domyślać, jak będzie wyglądała agenda, bo nowe iPhone’y to pewnik.

Poznamy także datę premiery nowych wersji systemów operacyjnych iOS 17, iPadOS 17, watchOS 10 i tvOS 17. Apple zapowiedziało i zaprezentowało już te systemy operacyjne podczas WWDC23 w czerwcu tego roku, więc ich funkcje nie są tajemnicą. Jednak jesienna premiera produktów oznacza, że ​​oczekiwanie na nie dobiega końca.

Oprogramowanie to jednak sprawa drugorzędna. Wielomiesięczne przecieki pokazały nam, że głównymi bohaterami konferencji będą iPhone’y z serii 15, Apple Watch Series 9 i Apple Watch Ultra 2.

Podobnie jak inne prezentacje Apple w ostatnich latach, będzie to wydarzenie hybrydowe. Niektórzy programiści, dziennikarze i inne VIP-y otrzymają zaproszenia do osobistego udziału w wydarzeniu w Apple Park w Cupertino w Kalifornii. Tam obejrzą nagraną prezentację Apple’a, zapowiadającą nowy sprzęt, który pojawi się w sprzedaży w nadchodzących tygodniach.

Gdzie i o której oglądać konferencję Apple’a online 12 września?

Apple będzie jednocześnie transmitować swoją konferencję online — która w zasadzie będzie nieformalną reklamą na sterydach. Wydarzenie będzie można oglądać na stronie internetowej Apple’a oraz w aplikacji Apple TV i na YouTubie. (Zobacz zdjęcia zza kulis WWDC22 w Apple Park.) Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00 czasu polskiego we wtorek 12 września 2023 roku i potrwa około 2 godzin.

Kliknij na poniższą ikonę, aby dodać wydarzenie do swojego kalendarza:

Ikona kalendarza zapowiadająca September Apple Event z 12 września 2023 roku
Ikona kalendarza zapowiadająca September Apple Event z 12 września 2023 roku

Oglądaj konferencję tutaj:

Seria iPhone’ów 15 na żywo na scenie

Oficjalnych informacji na temat kolejnych smartfonów z systemem iOS nie poznamy oczywiście przed premierą, ale wiele szczegółów już wyciekło. Być może największą nadchodzącą zmianą będzie to, że rok 2023 będzie oznaczać koniec pewnej ery, ponieważ seria iPhone 15 będzie rzekomo pierwszymi telefonami Apple wyposażonymi w USB-C. Stare złącze Lightning wkrótce będzie już przeszłością.

Inne oczekiwane zmiany obejmują rozszerzenie Dynamic Island na wszystkie cztery nadchodzące urządzenia. To samo dotyczy aparatu 48 MP z modeli Pro z 2022 roku.

Według doniesień iPhone 15 Pro i Pro Max otrzymają nowy procesor Apple A17 i tytanową obudowę. Pro Max mógłby zostać wyposażony w jeszcze bardziej zaawansowany aparat z obiektywem peryskopowym.

Apple Watch Series 9 i Apple Watch Ultra 2 też!

Wrześniowe wydarzenie Apple to nie tylko iPhone’y. Kolejną ważną zapowiedzią, która niemal na pewno pojawi się na liście, jest Apple Watch Series 9. Z przecieków wynika, że ​​potencjalni nabywcy powinni spodziewać się poprawy wydajności wynikającej z szybszego procesora. Nie przewiduje się jednak żadnych znaczących przeprojektowań.

Apple Watch Ultra 2 również prawdopodobnie zostanie zaprezentowany 12 września. Zaktualizowany, wytrzymały smartwatch może mieć także szybszy chip i – po raz pierwszy – nową opcję kolorystyczną.

Nowe komputery Mac pojawią się… Może w październiku?

Nikt nie powinien spodziewać się nowych MacBooków lub komputerów iMac na wrześniowym wydarzeniu Apple’a. Będzie ono dotyczyć głównie iPhone’a z serii 15 i zaktualizowanego Apple Watcha.

Podobno w przygotowaniu jest wiele modeli z systemem macOS, wszystkie z ulepszonym procesorem M3. Apple może także tej jesieni ulepszyć specyfikację podstawowego iPada. Ale prawie na pewno nie zostaną one zaprezentowane podczas konferencji we wrześniu.

Nikt nie może teraz zgadnąć, kiedy dokładnie się pojawią i czy odbędzie się październikowe wydarzenie Apple’a, na którym zostaną zaprezentowane. Wszystkiego dowiemy się już niebawem!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | Cult of Mac