Xiaomi CyberDog 2 przybliża ideę zwierząt-robotów

Zobacz jak CyberDog 2 firmy Xiaomi wykonuje realistycznie zwinne kroki i spaceruje po domu z niebywale dużą precyzją.

Robot-pies CyberDog 2 od Xioami

Zainspirowane psami roboty-czworonogi, na czele których stoi firma Boston Dynamics, tak naprawdę nie trafiły do domów, aby można je było głaskać, ale to nie powstrzymuje producentów przed wydawaniem miliardów na opracowywanie bardziej zdolnych i inteligentnych robo-psów. Najnowszym takim dziełem, śmiało wkraczającym na dywany, machającym z przekonaniem mechanicznym ogonem, jest CyberDog 2. To czworonożne cudo jest dziełem firmy Xiaomi i nie jest już przeciętnym robo-psem — przeszedł transformacyjną metamorfozę od czasu pierwszej iteracji CyberDoga.

Sprawdź także: Mini Pupper może być Twoim miniaturowym robotopsem

Oryginalny Xiaomi CyberDog został zainspirowany Spotem od Boston Dynamics, ale Xiaomi nie chce zadowolić się zwykłą imitacją. CyberDog 2 wyłania się z odrębną tożsamością, aby przywdziać bardziej realistyczny psi urok. W tym celu sztywność robota CyberDog została zastąpiona przeprojektowanym korpusem, przypominającym psa dobermana, wraz z uroczymi uszami otaczającymi jego głowę.

CyberDog 2 waży zaledwie 8,9 kg i ma 36,7 cm wysokości — rozmiar mniejszy niż dorosły golden retriever. Oprócz kompaktowych rozmiarów CyberDog 2. wyróżnia się niebywałą zwinnością ruchów. Dzięki pomysłowym mikrosiłownikom Xiaomi, CyberDog 2 może wykonywać złożone ruchy, takie jak pewne balansowanie na jednej nodze, podawanie łapy lub wykonywanie serii dynamicznych przewrotów w tył z charakterystycznym dla siebie wdziękiem.

CyberDog 2 wyróżnia się nie tylko sprawnością fizyczan. Działa w oparciu o procesor NX i dwoma koprocesory wspierane przez 8 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci ROM. CyberDog 2 wyposażono w 19 czujników, które zapewniają mu moc widzenia, dotyku i słuchu w połączeniu z algorytmem głosowym AI Xiaomi.

Robot-pies CyberDog 2 od Xiaomi podający łapę

Wbudowana bateria zapewnia mu 90 minut aktywności, ale można go bardzo szybko podładować przez USB-C. CyberDog 2 jest wyposażony w zdolność podejmowania decyzji i symulację AI, aby można było zaprojektować jego zachowanie jak w przypadku żywego pupila.

Robot-pies CyberDog 2 od Xioami

Dzięki łączności Bluetooth 5.0 i Wi-Fi CyberDog 2 można bezproblemowo kontrolować za pomocą pilota lub smartfona. CyberDog 2 będzie wkrótce dostępny w Chinach w cenie od 12.999 juanów (około 1800 USD czyli ok. 7400 zł).

Poniżej możesz obejrzeć kilka filmików, przedstawiających możliwości CyberDoga 2:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Xiaomi | Yanko Design