Mini Pupper może być Twoim miniaturowym robotopsem

Miniaturowy pies-robot Mini Pupper jest obecnie przedmiotem kampanii na Kickstarterze, ale jest bardziej dostępny niż jego pełnowymiarowe odpowiedniki.

Robotopies Mini Pupper

Podczas gdy wiele osób jest zafascynowanych czworonożnym robotem Spot firmy Boston Dynamics, inspirowanym psami, nie ma mowy, żeby wszyscy mogli sobie pozwolić na jednego z nich. Można jednak nadal posiadać innego robotopsa w postaci mniejszego i tańszego Mini Puppera.

Mierzący 209 mm długości, 109 mm szerokości i 165 mm wysokości (8,2 na 4,3 na 6,5 ​​cala), 560-gramowy Mini Pupper jest produkowany przez startup MangDang z Hongkongu. Jest z pewnością stworzony dla hakerów i majsterkowiczów, ponieważ jest dostępny w zestawie open-source, który użytkownicy sami składają – chociaż istnieje również opcja w pełni zmontowana.

Robot może być wstępnie zaprogramowany lub zdalnie sterowany w czasie rzeczywistym, a jego zintegrowany mikroprocesor Raspberry Pi 4B jest kompatybilny z systemami operacyjnymi Ubuntu i ROS. Może być również wyposażony w urządzenia innych firm, takie jak moduł LiDAR do skanowania i mapowania otoczenia oraz kamerę z czujnikiem głębi do identyfikacji i śledzenia obiektów.

Jak zapewne zauważyłeś, robot ma również animowaną twarz na ekranie LCD, którą można zaprogramować do wyświetlania różnych wyrazów twarzy.

Dzięki zwinności (12 stopni ruchu), Mini Pupper może chodzić w różnych stylach, w tym chodzić, skakać lub kłusować. Jedno 30-minutowe ładowanie baterii 800 mAh zapewnia około 25 minut użytkowania.

Specyfikacja Mini Puppera

Specyfikacja robotopsa Mini Pupper
Specyfikacja robotopsa Mini Pupper

Mini Pupper jest obecnie przedmiotem kampanii na Kickstarterze. Chociaż dla osób, które chcą skorzystać z własnych części i samodzielnie złożyć robota, dostępne są tańsze pakiety. Natomiast w pełni zmontowaną jednostkę zawierającą wszystkie komponenty można kupić za 589 USD (ok. 2700 zł) – zakładając, że dojdzie do finalnej produkcji tego pupila. Pamiętaj, że finansowane projekty crowdfundigowe nie zawsze mogą dojśc do skutku – wpłacasz pieniądze na własne ryzyko!

Potencjalni sponsorzy mogą również chcieć sprawdzić innego robotopsa z powodzeniem finansowanego przez crowdfunding – Petoi Bittle.

Możesz zobaczyć Mini Puppera w akcji, na poniższym filmie:

Co wchodzi w skład 3 różnych zestawów?

3 zestawy Mini Pupper dostępne na Kickstarterze
3 zestawy Mini Pupper dostępne na Kickstarterze

źródło: Kickstarter, MangDang