Robot Spot ma ruchy prawie jak Jagger

Firma Boston Dynamics pokazuje, że jego czworonożny robot Spot ma to, czego potrzeba, aby zostać gwiazdą TikToka – teraz tańczy prawie jak gwiazda rocka.

The Rolling Stones vs. roboty Spot od Boston Dynamics

Czworonożny robot od Boston Dynamics, znany jako Spot, to maszyna o wielu talentach. Poważnie. Teraz może zrobić wiele rzeczy. Pamiętam, że byłem zdumiony i nieco zaniepokojony, gdy nauczył się otwierać drzwi. Teraz może obsługiwać rikszę, sprzątać dom, pielić ogród, skakać na skakance, nalewać piwo do kubka i pracować dla nowojorskiej policji (tymczasowo).

Spot również od dawna potrafi tańczyć – Boston Dynamic właśnie opublikowało nowy film na swoim kanale na YouTubie, pokazujący, że Spot ma prawdziwy potencjał synchronizacji na TikToku. Z okazji 40. rocznicy wydania albumu The Rolling Stones Tattoo You, Boston Dynamics zaprogramowało kilka czworonogów Spot, aby wykonały początek kultowego teledysku zespołu do utworu pt. Start Me Up.

Małemu robotowi trudno było wykonywać niektóre ruchy Micka Jaggera bez posiadania dwóch rąk do wymachiwania w powietrzu, ale można mu to wybaczyć – jego synchronizacja warg była bezbłędna.

Moją ulubioną częścią jest to, gdy dwie inne jednostki Spotów naśladują Briana Jonesa i Keitha Richardsa, spotykając się z Mickiem Jaggerem, by zaśpiewać: „Sprawiasz, że dorosły mężczyzna płacze”. To rzeczywiście wystarczyło, żebym chciało się płakać… ze śmiechu.

źródło: Boston Dymanic