Na WhatsAppie wyślesz zdjęcia w jakości HD

Nowa funkcja WhatsAppa pozwala użytkownikom wysyłać obrazy i zdjęcia o wyższej jakości, a wkrótce to samo będzie dotyczyć filmów.

Możliwość wysyłania zdjęć w jakości HD na WhatsAppie

Komunikator mobilny WhatsApp otrzymuje nową opcję, która pozwoli użytkownikom wysyłać obrazy w wyższej jakości HD. „Udostępnianie zdjęć w WhatsApp właśnie zostało ulepszone” – ogłosił dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, za pośrednictwem swojego kanału informacyjnego Meta na Instagramie. „Teraz możesz wysyłać w jakości HD”. Ta funkcja zostanie wdrożona na całym świecie w ciągu najbliższych kilku tygodni, więc użytkownicy z tą funkcją mogą wysyłać obrazy o wyższej jakości i wyższej rozdzielczości (prawdopodobnie nadal skompresowane w porównaniu do oryginału).

Opcja wysyłania obrazów HD będzie możliwa z aplikacji mobilnych z Androida, iOS lub wersji przeglądarkowej, a odbiorcy na dowolnej platformie zobaczą małą ikonę HD na zdjęciu. Według Meta wkrótce taka sama opcja będzie dostępna dla filmów HD.

Gdy użytkownicy otrzymają nową funkcję, zobaczą ikonę „HD” podczas dodawania obrazu do wątku wiadomości — po raz pierwszy można było zauważyć tę funkcję w wersjach beta udostępnionych na zrzutach ekranu przez WABetaInfo. W publikacji zauważono, że funkcja po raz pierwszy trafiła do beta testerów w wersji 23.11.0.76 na iOS-a i wersji 2.23.12.13 na Androida.

Co daje nowa opcja?

  • Możliwość wysyłania zdjęć HD na WhatsAppie.
  • Użytkownicy mogą teraz wybrać podczas wysyłania zdjęć, czy chcą je przekazać w jakości Standard lub HD, tuż przed ich wysłaniem.

Wybranie ikony HD pozwala użytkownikom wybrać jakość zdjęcia, które chcą wysłać; może to być standardowa jakość z niższą rozdzielczością, która najwyraźniej zajmuje mniej miejsca i jest szybsza do wysłania, lub użytkownicy mogą wybrać opcję jakości HD. Zarówno nadawca, jak i odbiorca mogą ponadto zobaczyć znak HD na obrazie.

Jakość zdjęcia pojawia się po dotknięciu ikony HD. Są tam dostępne dwie opcje rozdzielczości:

  • jakość standardowa (1600 x 1052 px)
  • jakość HD (4096 x 2692 px)
Możliwość wysyłania zdjęć w jakości HD na WhatsAppie
Możliwość wysyłania zdjęć w jakości HD na WhatsAppie

Meta nie wspomina o tym, jak bardzo skompresowane będą obrazy i jak będą wyglądać w porównaniu z wysyłaniem obrazów przez iMessage firmy Apple lub jakąkolwiek inną konkurencyjną platformę. Obrazy o wyższej jakości również będą objęte tymi samymi domyślnymi ustawieniami kompleksowego szyfrowania, które oferuje WhatsApp.

W przypadku wolnych łączy odbiorcy będą mogli wybrać, czy chcą zachować wersję w standardowej jakości, czy uaktualnić je do HD. Ponadto standardowa jakość transmisji pozostanie wciąż domyślna dla nadawców, opóźniając nieuniknioną potrzebę zwolnienia miejsca w pamięci telefonu po otrzymaniu zbyt wielu obrazów na czacie grupowym.

Aplikację WhatsApp pobierzesz bezpłatnie ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: WhatsApp | The Verge