Pierwsze ujęcia z serialu „Monarch: Legacy of Monsters” ze świata Godzilli

Apple TV+ ujawniło pierwsze zdjęcia z nadchodzącego serial telewizyjny z uniwersum Godzilli, który podobno częściowo nakręcono w 3D dla Vision Pro!

Kadr z serialu „Monarch: Legacy of Monsters” od Apple Tv+
Kadr z serialu „Monarch: Legacy of Monsters” od Apple Tv+

Serwis streamingowy Apple TV+ ogłos tytuł swojego nadchodzącego serialu telewizyjnego z uniwersum Godzilli, wraz z pierwszymi zdjęciami. W serialu zatytułowanym Monarch: Legacy of Monsters występują Kurt Russell, Wyatt Russell i inni. Historia serii rozgrywa się po wydarzeniach z filmu Godzilla z 2014 roku, gdy odkryto powiązania z organizacją Monarch.

Sprawdź też: „Wielkie zwierzęta” na Apple TV+ przed Dniem Ziemi

Zdjęcia prasowe potwierdzają, że Godzilla (i inne potwory) pojawią się w dziesięcioodcinkowym serialu. Części tego serialu została podobno sfilmowana w formacie Apple Immersive Video, gotowym do przestrzennego odtwarzania w 3D na nadchodzącym zestawie Apple Vision Pro.

Apple nie potwierdziło oficjalnie użycia kamer 3D w produkcji, ale uważa się, że pracuje nad szeregiem treści dla zestawu Vision Pro, który zostanie wprowadzony na rynek w przyszłym roku. Apple Immersive Video to nowy zastrzeżony format wideo, który rejestruje obrazy w wysokiej rozdzielczości 180 stopni z przestrzenną ścieżką dźwiękową.

Podczas WWDC 2023 pokazano dziennikarzom materiał demonstracyjny tej technologii dla gogli Vision Pro, ale nie ogłoszono żadnych konkretnych treści. Apple zrobiło demo wersji 3D Dolby Vision Avatara odtwarzanej na Vision Pro, ale to nie jest wszechogarniające „Wciągające wideo”.

Zespół odpowiedzialny za Prehistoryczną planetę (tyt. oryg. Prehistoric Planet), inny program Apple TV+, podobno pracował nad przedstawieniem AR dinozaurów. Serial telewizyjny Monsterverse z pewnością byłby dobrym kandydatem na kolejny wciągający wizualnie spektakl.

W obsadzie Monarch: Legacy of Monsters znalazł się duet aktorski ojca i syna, Kurt i Wyatt Russellowie, grający tę samą postać w dwóch okresach historii. Serial został stworzony przez Matta Fraction i Chrisa Blacka (który wyprodukował przebojowy serial science-fiction Apple TV+ Severance).

Data premiery serialu Monarch: Legacy of Monsters nie została jeszcze ogłoszona.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Tv+ Press