Drugi sezon serialu „Prehistoryczna planeta” już w maju

Premiera drugiego sezonu serialu dokumentalnego „Prehistoryczna planeta” zapowiedziany został na maj 2023 roku w serwisie w Apple TV+.

Prehistoryczna planeta (Apple TV+)

Firma Apple zapowiada drugi sezon serialu o historii naturalnej pod tytułem Prehistoryczna planeta (tyt. oryg. Prehistoric Planet), który opowiada o dinozaurach, i w którym pojawią się nowe starożytne stworzenia. Serial Apple TV+ z narracją Sir Davida Attenborougha i oryginalną ścieżką dźwiękową autorstwa wielokrotnego zdobywcy Oscara, Hansa Zimmera, pojawi się pięć nowych odcinków podczas tygodniowego wydarzenia, które rozpocznie się 22 maja 2023 roku.

Prehistoryczna planeta łączy w sobie tradycyjnie kręcony film o dzikiej przyrodzie, najnowsze odkrycia paleontologiczne i technologię cyfrową, aby odkrywać „spektakularne siedliska i mieszkańców starożytnej Ziemi”. Sezon drugi przedstawi nowe dinozaury i siedliska wraz z nowymi odkryciami naukowymi.

Nowe dinozaury, które zawitają w drugim sezonie to między innymi Tarchia – jeden z największych Ankylozaurów, oraz powrót Tyrannosaurus rexa i innych.

Nagradzany pierwszy sezon „Prehistoric Planet” przywrócił dinozaury do życia w sposób, jakiego światowa publiczność nigdy wcześniej nie widziała. Współpracując z genialnym Jonem Favreau i naszymi fantastycznymi partnerami z BBC, jesteśmy dumni, że widzowie ponownie będą mieli okazję zanurzyć się w cudach sprzed 66 milionów, i doświadczyć jeszcze bardziej niesamowitych i cudownych stworzenia w drugim sezonie.

— powiedział Jay Hunt, dyrektor kreatywny Apple TV+ na Europę

Prehistoryczna planeta uzyskała 100% oceny krytyków na Rotten Tomatoes i została uhonorowana nagrodami Television Critics Association Awards, Visual Effects Society Awards, Annie Awards, Hollywood Music in Media Awards i Cinema Eye Honors Awards.

Tarchia, rodzaj dużych Ankylosauri, pojawi się w 2. sezonie Prehistoric Planet
Tarchia, rodzaj dużych Ankylosauri, pojawi się w 2. sezonie Prehistoric Planet | fot. Apple TV+

Cały pierwszy sezon jest dostępny do obejrzenia na Apple TV+.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple TV+