Aplikacja „IKEA Home smart” będzie działać także poza siecią lokalną!

Aplikacja do zarządzania i sterowania urządzeniami inteligentnego domu Ikei wkrótce będzie działać również w podróży, na razie działa jedynie w domowej sieci WLAN.

Aplikacja IKEA Home smart

Sieć IKEA może nie ma najlepszego i najbardziej wszechstronnego systemu inteligentnego domu na rynku, ale wiele produktów firmy ma absolutnie solidną konstrukcję i są dostępne w bardzo rozsądnej cenie. O wiele ważniejsze jest jednak to, że IKEA promuje i ułatwia korzystanie z urządzeń smart home także wśród osób, które wcześniej nie miały z tym tematem do czynienia.

Zobacz też: Ikea eksperymentuje z AI przy projektowaniu mebli

Jak dotąd istnieje jedno bardzo duże ograniczenie aplikacji IKEA Home smart na iPhone’a: działa tylko w sieci domowej, ale nie w podróży. Ale wygląda na to, że teraz się to zmieni. Aplikacja IKEA Smart home obsługuje urządzenia dodane przez bramkę DIRIGERA, natomiast IKEA Home smart 1 współpracuje z bramką TRÅDFRI. Nie wiemy, czy starsza wersja appki również doczeka się nowej opcji.

Jak zauważył holenderski blog iCulture, IKEA testuje nową funkcję o nazwie Control Anywhere w kilku wybranych krajach wraz z najnowszą aktualizacją aplikacji.

Opis aktualizacji informuje: Miej dostęp do swojego domu dzięki Control Anywhere! Aplikacja przełącza się między domowym Wi-Fi a sieciami komórkowymi, dzięki czemu możesz zarządzać urządzeniami z dowolnego miejsca na świecie. Możesz więc wyłączyć światła, gdy jesteś w autobusie lub stworzyć przyjemną scenę na powitanie w domu.

Nie wiadomo dokładnie, kiedy ta nowa funkcja zostanie udostępniona także w innych krajach oraz w Polsce. Jeśli już chcesz korzystać ze swoich produktów Ikei w podróży, możesz na przykład aktywować integrację z HomeKit firmy Apple w aplikacji IKEA Home smart, aby zarządzać zdalnie urządzeniami z aplikacji Dom na iPhonie. Jako centrum sterowania HomeKit możesz użyć Apple TV lub HomePoda.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Appgefahren | IKEA