LEGO idzie w ASMR z inspirowanym naturą zestawem „Kolekcja owadów”

LEGO wypuściło w tym tygodniu najnowszą Kolekcję owadów (#21342), która została pierwotnie wymyślona przez fana LEGO, José Marię z Hiszpanii.

LEGO: Kolekcja owadów (#21342)

Pierwotnie José Maria przesłał swój projekt insektów do programu LEGO Ideas, gdzie otrzymał ponad 10.000 głosów, a później został przekształcony w prawdziwą kolekcję. Aby uczcić premierę, LEGO zaprezentowało także małą niespodziankę — playlistę ASMR „Green Noise”, która będzie towarzyszyć kolekcji. Ta inspirowana naturą playlista zawiera odgłosy każdego owada z kolekcji odtworzone na nowo za pomocą kliknięć i trzasków klocków LEGO.

Zobacz też: Kamera Walta Disneya z klocków LEGO już w przedsprzedaży

LEGO nawiązało współpracę z nominowaną do nagrody Emmy Sanaą Kelley, która jest ekspertem w tworzeniu ciekawych efektów dźwiękowych z przedmiotów codziennego użytku.

Nasza współpraca wydawała się zatoczyć koło, ponieważ kilka lat temu rozpocząłem kurs, aby dowiedzieć się więcej o owadach, aby obalić moje obawy i poszerzyć moją wiedzę na temat dźwięków, które wydają. To po raz pierwszy rzuciło mi wyzwanie w studio, aby być niesamowicie kreatywnym w podejściu do Foleya.

— powiedziała Kelley w oświadczeniu

Kolekcja obejmuje trzy owady, takie jak niebieski motyl morpho, chrząszcz Herkules i modliszka chińska. Kelley użyła klocków, które miały zostać użyte do zbudowania każdego owada, i odtworzyła ich piękne kultowe trzepotanie, wykorzystując kliknięcia, trzaski i zatrzaski wykonane przez te same klocki i łącząc je z technikami Foleya.

Każdy utwór trwa prawie czterdzieści pięć minut i może być przesyłany strumieniowo bezpośrednio na stronie LEGO przez każdego, także tych, którzy nie kupili zestawu. Cała playlista trwa łącznie trzy godziny, co powinno wystarczyć na zbudowanie kolekcji podczas jej słuchania.

LEGO: Kolekcja owadów (#21342)
LEGO: Kolekcja owadów (#21342)

Każdy z modeli jest w pełni ruchomy, ma zachwycające detale i opowiada własną historię na temat biomów lub ekosystemów, w których mieszkają owady. Do każdego modelu dołączone są osobne instrukcje składania, więc można budować je samodzielnie lub razem z innymi osobami.

  • Chrząszcz rohatyniec herkules — zbuduj najdłuższego chrząszcza na świecie, który ma doczepiane skrzydła i charakterystyczne rogi samca.
  • Niebieski motyl morpho — uchwyć różne odcienie niebieskiego i bieli na skrzydłach tego niesamowitego motyla, który przysiadł obok pszczoły i kwiatka.
  • Modliszka chińska – samica modliszki znajduje się w tym samym siedlisku do zbudowania co urocza biedronka siedmiokropka.

Kolekcja owadów LEGO jest dostępna w przedsprzedaży za 379,99 zł i będzie wysyłana od 7 września 2023 roku. Jest przeznaczony dla osób dorosłych, ponieważ wiadomo, że 3 na 5 dorosłych spędza mniej niż godzinę dziennie na relaksie.

Ten uroczy zestaw, składający się z 1111 elementów, to próba ze strony LEGO wniesienia spokoju i wyciszenia do naszego chaotycznego codziennego życia oraz umożliwienie nam relaksu i odprężenia dzięki kojącym zajęciom. I mogę sobie wyobrazić miłośników LEGO budujących motyla Blue Morpho siedzącego na gałęzi w południowoamerykańskiej dżungli amazońskiej z kwiatem i maleńką pszczołą miodną lub Herkulesa siedzącego na kawałku rozkładającej się kłody z wyjmowanymi klockami i uspokajającego się ich szalone umysły!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Yanko Design | LEGO