Ten kolorowy Contax G2 kosztuje krocie!

Ta wyjątkowa, kolorowa wersja klasycznej kamery Contax G2 została ponownie wydana w limitowanej edycji za… około 33,6 tysiąca złotych!

MAD Casablanca Contax G2 Camera

Chociaż większość ludzi nadal używa aparatu w smartfonie do robienia zdjęć i nagrywania filmów, wciąż są tacy, którzy wolą zabrać ze sobą prawdziwe aparaty, aby uchwycić selfie, wyjątkowe momenty, krajobrazy i inne ciekawe ujęcia. Nie dziwi więc to, że mile widziane jest odrodzenie tego rodzaju aparatów i akcesoriów. Przykładem jest kultowy Contax G2, który latach 90. był jednym z najbardziej zaawansowanych aparatów dalmierzowych, a teraz powraca jako przeprojektowany klasyk.

MAD Casablanca Contax G2 Camera to kolorowa wersja tego klasycznego aparatu cyfrowego autorstwa MAD Paris i Casablanca. Zamiast klasycznej czerni, srebra i szarości z oryginalnej wersji, otrzymujemy teraz projekt z blokami kolorów, który prezentuje charakterystyczny wygląd marek.

Zastosowano elementy w odcieniach zielonego, żółtego, niebieskiego i czerwonego z okazjonalnymi czarnymi i srebrnymi kolorami, a także charakterystyczne logo w kształcie rombu. Aparat ma także ręcznie nakładaną wielobarwną powłokę ceramiczną.

Jeśli chodzi o funkcje, nadal otrzymujemy to, z czego słynie Contax G2. Obejmuje to obiektyw Carl Zeiss Planar 45 mm f/2, autofokus 35 mm, zintegrowany napęd silnikowy o prędkości czterech klatek na sekundę, czasy otwarcia migawki do 1/6000 na sekundę itp.

Zestaw zawiera również baterię CR123A, pasek na szyję i rolka filmu Superia Premium 400. Sam aparat wykonano z tworzywa sztucznego, aluminium i szkła.

MAD Casablanca Contax G2 Camera - wygląd z kilku stron
MAD Casablanca Contax G2 Camera – wygląd z kilku stron

Podczas gdy oryginalny Contax G2 został wyprodukowany w Japonii, ta wersja została stworzona w Wielkiej Brytanii i jest tylko edycją limitowaną. Na razie jest wyprzedany na stronie internetowej Casablanki w Paryżu, ale być może pojawi się więcej egzemplarzy?

Ale pamiętaj, że musiałbyś wydać 8300 USD (około 33.600 zł), aby mieć ten model, więc fakt, że wszystkie zostały już wyprzedane, oznacza, że ​​wiele osób jest gotowych wydać tyle, aby mieć kolorową wersję tego klasycznego aparatu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: MAD Paris and Casablanca | yanko Design