Powstaje nowa powieść z serii „Wiedźmin”

Andrzej Sapkowski pracuje nad nową powieścią, ale to może trochę potrwać – książka może ukazać się w języku polskim już w przyszłym roku.

Seria książek o „Wiedźminie” Andrzeja Sapkowskiego

Trzeci sezon serialu fantasy pt. Wiedźmina wjechał do serwisu Netflix, ale najnowsze wiadomości pochodzą z innego miejsca w świecie Wiedźmina. Podczas nowej transmisji na żywo w miniony czwartek autor serii książek o Wiedźminie — Andrzej Sapkowski powiedział, że pracuje nad kolejną książką z serii, która byłaby pierwszą od dekady.

Zobacz też: „Wiedźmin 3” z aktualizacją nowej generacji 14 grudnia

Transmisją na żywo był wywiad z Sapkowskim i ukraińskimi fanami zorganizowany przez Fantastic Talk(s). Komentarze Sapkowskiego na streamie, przetłumaczone przez fanowską stronę Wiedźmina Redanian Intelligence, zdradzają, że od jakiegoś czasu ciężko pracuje nad nową fabułą.

„Tak, pracuję nad nową książką o «Wiedźminie» i to dość pilnie” – powiedział Sapkowski.

Jeśli chodzi o zarys fabuły, Sapkowski niczego nie zdradził. Dobrą wiadomością jest to, że wcześniej mówił o kolejnych historiach, więc mamy kilka wskazówek, które mogą być kontynuowane. Jak wielokrotnie powtarzał, główna historia Wiedźmina dobiegła końca wraz z Panią Jeziora — która ukazała się 24 lata temu.

Według Sapkowskiego, podobnie jak w przypadku książek, które wydał od tego czasu, wszystko inne w historii Wiedźmina będzie albo historią poboczną, albo prequelem. Więc nie rób sobie nadziei na kontynuację głównej serii.

Dobra wiadomość jest taka, że książka może ukazać się już niedługo – biorąc pod uwagę proces wydawniczy. Sapkowski był optymistycznie nastawiony co do terminu, mówiąc, że „może to potrwać rok, ale nie dłużej”. Możemy więc mieć nadzieję na nowy rozdział w historii Wiedźmina pojawi się w języku polskim w 2024 roku — choć nie wiadomo, kiedy może pojawić się angielskie tłumaczenie.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Polygon