Musicalowy 9. odcinek „Star Trek: Stranege New Worlds”

W 9. odcinku sezonu „Star Trek: Strange New Worlds” zatytułowanym „Subspace Rhapsody” na pokładzie USS Enterprise będzie śpiewająco.

Plakat musicalowego odcinka „Subspace Rhapsody” (S02E09) serialu „Star Trek: Strange New Worlds”
Plakat musicalowego odcinka „Subspace Rhapsody” (S02E09) serialu „Star Trek: Strange New Worlds” | fot. Paramount+

Muzyczne parodie Star Treka są popularne od czasów Shatnera, ale żaden oficjalny musical Star Trek nigdy nie został oficjalnie wydany. To się wkrótce zmieni, ponieważ w drugim sezonie serialu Star Trek: Strange New Worlds (pol. Star Trek: Nieznane nowe światy) będzie odcinek zatytułowany Subspace Rhapsody – pierwszy w historii odcinek muzyczny Star Treka. Będzie to dziewiąty odcinek najnowszego sezonu, który zadebiutuje w Polsce w serwisie SkyShowtime 3 sierpnia 2023 roku.

Zobacz też: Wyrusz w wirtualną podróż po pokładach Enterprise ze Star Treka

Wiadomość pojawiła się podczas San Diego Comic-Con na panelu Star Trek Universe, wraz z zapowiedzią wideo. W odcinku jest 10 nowych utworów skomponowanych przez Kay Hanley i Toma Polce z zespołu rockowego Letters to Cleo.

Star Trek: Strange New Worlds odniósł sukces zarówno wśród krytyków, jak i widzów od czasu debiutu, w dużej mierze dzięki obsadzie w skład której wchodzą: Anson Mount (Kapitan Pike), Rebecca Romjin (Numer 1) i Ethan Peck (Spock).

Wprowadzono także lżejszy akcent do uniwersum Star Treka po mroczniejszych serialach, takich jak Picard.

Muzyczne odcinki w serialach telewizyjnych nie są niczym nowym, a niektóre z bardziej godnych uwagi znalazły się w Buffy the Vampire Slayer, Scrubs i Xena, Warrior Princess. Czasami są one, no cóż, pozbawione motywacji, gdy wszyscy nagle zaczynają śpiewać (Scrubs) lub musical jest zbudowany jako odcinek butelkowy poza rzeczywistością głównego serialu (Xena).

Wydaje się jednak, że Subspace Rhapsody jest wprawiane w ruch przez wydarzenia fabularne, z jakimś wydarzeniem, które wydobywa wewnętrzne teatralne bohaterów. Jak pokazano na zwiastunie i plakacie w stylu retro, jest wystawiany i wykonywany jako pełnowymiarowy musical i wygląda na niezłą zabawę.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Paramount Plus | Engadget