Wyrusz w wirtualną podróż po pokładach Enterprise ze Star Treka

Dzięki tej witrynie, fani serii Star Trek mogą wirtualnie wejść na pokład i mostek prawie każdego statku kosmicznego U.S.S. Enterprise.

Wirtualna podróż po mostku kapitańskim statku U.S.S. Enterprise z serialu Star Trek
Wirtualna podróż po mostku kapitańskim statku U.S.S. Enterprise z serialu Star Trek | fot. zrzut ekranu z The Roddenberry Archive

Twórca Star Trek – Gene Roddenberry, opuścił nas dawno temu — ale jego archiwum jest powoli digitalizowane, aby mogło żyć wiecznie. Najnowsze materiały zamieszczono na oficjalnej stronie internetowej, dzięki której każdy może „postawić stopę” na prawie każdym mostku kapitańskim statku Enterprise. I uwaga! Chociaż to i tak nie powstrzyma cię przed zwiedzeniem Enterprise, ta witryna zawiera spoiler serialu Star Trek: Picard.

W tej chwili nie jest to szczególnie solidna ani przyjazna dla urządzeń mobilnych strona internetowa, być może dlatego, że wszyscy fani próbują jednocześnie spełnić swoje marzenia — ale jeśli przejdziesz do roddenberry.x.io, klikniesz Bridge View, a następnie wybierzesz statek, może zostać wyświetlony komunikat „Kliknij w dowolnym miejscu, aby kontynuować”.

Kliknij okno, użyj kursora myszy lub użyj klawiszy WASD na pulpicie, jeśli chcesz chodzić po mostku. Usiądziesz nawet w fotelu kapitańskim lub przy sterze, zajrzysz do pokoju Picarda, a nawet wskoczysz do turbowindy lub otworzysz jeden lub dwa panele.

Nie mówię tylko o mostku Kirka czy Picarda — każdy Enterprise wydaje się być tutaj w jakiś sposób reprezentowany, w tym te z osi czasu Kelvina i Lustrzanego Wszechświata, gdzie Spock nosił swoją niesławną kozią bródkę.

I chociaż statki niektóre nie mają widoków z mostku, jak Alternatywna Przyszłość Enterprise z ostatniego odcinka Star Trek: The Next Generation lub niewielkie modyfikacje Enterprise-E dla Star Trek: Nemesis, możesz także wejść na mostek U.S.S. Voyager.

Mostek U.S.S. Enterprise (Star Trek) NCC-1701-D (2370) z serialu Star Trek: The New Generation „All Good Things...”
Mostek U.S.S. Enterprise (Star Trek) NCC-1701-D (2370) z serialu Star Trek: The New Generation „All Good Things…” | fot. zrzut ekranu z The Roddenberry Archive

Mam nadzieję, że Voyager zawiera jakieś easter eggi na temat swojego ekwipunku torpedowego, chociaż jeszcze ich nie znalazłem.

Niesamowita kolekcja zdigitalizowanych mostków powstała dzięki partnerstwu z firmą graficzną OTOY i nie jest to jedyny owoc ich pracy ujawniony w tym tygodniu. Poniżej znajdziesz serię filmów (z których pierwszy zawiera również spojler serialu Star Trek: Picard), w których John de Lancie (Q) eksploruje mostki Enterprise.

Oto coś, na co czekamy: The Roddenberry Archive i OTOY twierdzą, że do archiwum zostanie dodany głos Majel Roddenberry, która użyczyła do kilku ról, w tym jako komputer pokładowy. Głos ma się pojawić „w nadchodzących miesiącach”. Jej syn Rod mówi, że w 2008 roku Majel „skrupulatnie nagrała swój głos, z zamiarem zachowania go dla jakiejś przyszłej technologii, która przywróci go do życia”.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge | The Roddenberry Archive