Apple Music nie zablokowało albumu z powodu parodii Vision Pro

Utwór „A Commercial Break” wychwalający zestaw do rozszerzonej rzeczywistości iHead nie był przyczyną usunięcia albumu z Apple Music.

iHead z klipu „Super Connected” Tima Arnolda
iHead z klipu „Super Connected” Tima Arnolda

Piosenkarz i autor tekstów Tim Arnold powiedział, że jego album „Super Connected” został usunięty z Apple Music z powodu nieporozumienia, a nie dlatego, że jeden utwór zawiera parodię Apple Vision Pro. Album Arnolda zawiera piosenkę „A Commercial Break”, w której brytyjski celebryta i słynny fan Apple’a, Stephen Fry, wychwala zestaw słuchawkowy „iHead”. Według samego Arnolda pojawiły się doniesienia, że doprowadziło to do tego, że Apple zakazał wydania albumu — ale nie jest to prawdą.

Arnold niejasno twierdzi, że doszło do „zerwania porozumienia” między Apple Music a jego wytwórnią Ditto Records. Przez sześć miesięcy. Po zupełnie niezwiązanych ze sobą protestach artystów, od Kaiser Chiefs po Spandau Ballet, „załamanie komunikacji” zostało rozwiązane.

„Ostatnie sześć miesięcy było psychicznie wyczerpujące, próbując umieścić album w Apple Music, ale jestem podekscytowany, że w końcu jest dostępny” – powiedział Arnold w oświadczeniu. „Nie jestem pewien, czy to Apple czy Ditto Music zmienili zdanie… ale myślę, że wszystko sprowadza się do ograniczeń komunikacji cyfrowej – a o tym właśnie jest ten album”.

„Apple nie tylko pokazało, że staje w obronie innych”, kontynuował, „ale wsparcie dla Super Connected czyni z nich mistrza autentycznego połączenia międzyludzkiego w amorficznej epoce cyfrowej, w której żyjemy”.

Album jest już dostępny w Apple Music. Nie ma jednak śladu po pełnometrażowym wideo Arnolda z jego zestawem słuchawkowym „iHead”.

To musi być spowodowane tym, że wideo jest zbyt długie dla Apple Music, nie może tak być, ponieważ przedstawiony w nim zestaw przypomina Vision Pro, podobnie z resztą jak wszystkie zestawy słuchawkowe.

Aby upewnić się, że rozumiemy, że nie było zakazu i że zakaz nie był w żaden sposób spowodowany zestawem słuchawkowym, muzyk Tim Arnold zwrócił się do prawników. „Jednak wszelkie podobieństwo między parodią Arnolda a Apple Vision Pro było czysto przypadkowe” – czytamy w oświadczeniu.

Bez względu na powód, dla którego album nie został dopuszczony do Apple Music, Arnoldowi udało się uzyskać wsparcie od znanych osobistości. Należą do nich Ricky Wilson z Kaiser Chiefs, Kevin Godley z 10cc i Gary Kemp ze Spandau Ballet.

Album został podobno uwzględniony na Spotify bez żadnych problemów.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: AppleInsider