Clickbrick to mysz komputerowa z LEGO

Ta koncepcja myszy komputerowej Clickbrick z klocków LEGO pozwala użytkownikowi dowolnie dostosować kształt i przyciski.

Clickbrick - mysz komputerowa z LEGO (koncepcja)

Każdy, kto korzysta z komputera wie, jak ważna jest wygoda nawigowania za pomocą myszki komputerowej. Niezależnie czy jesteś programistą, graczem czy po prostu pracujesz często na komputerze, z pewnością liczy się dla Ciebie wygoda, ergonomia myszy i być może swoboda w dostosowaniu wyglądu tego akcesorium. Jeśli zależy Ci na tym ostatnim aspekcie i nie chcesz rezygnować z konfigurowalnych funkcji myszki, to koncepcja Clickbrick z klocków LEGo, może przypaść Ci do gustu.

Koncepcję Clickbrick stworzyli projektanci Subin Kim, HyoRyung Choi, Eojin Jeon i Dohee Kim. W swoim projekcie przełamali w ciekawy sposób nasze wyobrażenie o współczesnym projektowaniu myszy komputerowej, dając coś co może ożywić nasze biurka do pracy z komputerem.

Clickbrick pozwala na praktycznie dowolne dostosowanie kształtu, w tym rozmieszczenie przycisków a także dostosowanie wielu dodatkowych ustawień urządzenia. Wykorzystanie klocków LEGO, jako elementu projektu, zdecydowanie podnosi atrakcyjność projektu – to doskonała gratka dla miłośników klocków. Mysz można szybko złożyć w dowolny kształt do grania w gry komputerowe, a jeszcze inaczej do codziennej pracy.

Myszka Clickbrick ma stałą podstawę, na której można układać małe klocki LEGO, aby uzyskać najlepiej dopasowany dla siebie ergonomiczny kształt i rozmieszczenie przycisków. Wszystkie przyciski przełączników i rolki dotykowe przesyłają sygnały elektryczne zapewniające płynną pracę.

W sumie, Clickbrik składa się z 58 pojedynczych części, w tym przycisków do klikania, łączy i części LEGO. Pozwala to ułożyć wyjątkowo skonfigurowaną konstrukcję myszy, którą możesz używać jej tak długo, aż Ci się znudzi i zdecydujesz się na ułożenie zupełnie innej.

W przeciwieństwie do innych projektów koncepcyjnych, które skupiają się wyłącznie na estetyce i funkcjonalności, tutaj projektanci pokusili się także o przedstwienie specyfikacji dla potencjalnie prawdziwego produktu.

Clickbrick - mysz komputerowa z LEGO (koncepcja)

Clickbrick mogłaby obsługiwać jak łączność 2,4 Ghz, wytrzymywałaby 30 godzin pracy na jednym ładowaniu, czy też pozwalałaby na regulację 800-1600 DPI.

Opakowanie Clickbrick - mysz komputerowa z LEGO (koncepcja)
Opakowanie Clickbrick (koncepcja)

Bez względu na to, jak sprawdzałaby się taka mysz w praktyce, założę się, że fani LEGO braliby ją w ciemno!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Yanko Design