Galaktyka gotowa do wojny w nowym zwiastunie 2. sezonu „Fundacji”

Epicka serialowa saga „Fundacja” powróci do serwisu Apple TV+ z drugim sezonem w lipcu 2023 roku – a serwis podsyca apetyt nowym zwiastunem.

„Fundacja” (2. sezon) Apple TV+ 14 lipca 2023 r.

Zarówno Imperium Galaktyczne jak i Fundacja przygotowują się do ogromnego konfliktu w nowym zwiastunie epickiego serialu science fiction pod tytulem Fundacja (Foundation) od Apple TV+. Po raz kolejny możemy zobaczyć wspaniałe efekty specjalne i zdjęcia z drugiego sezonu tego wyjątkowego serialu science-fiction. Premiera drugiego sezonu Fundacji zaplanowana jest na 14 lipca 2023 roku. Teraz jest czas na obejrzenie najnowszego zwiastuna, który Apple wypuściło w czwartek — lub nadrobienie pierwszego sezonu.

Drugi sezon Fundacji rozpoczyna galaktyczną wojnę

Oryginalne powieści science fiction Fundacji Isaaca Asimova z lat czterdziestych i pięćdziesiątych XX wieku były wysoko cenione i przełomowe, wpływając na Gwiezdne wojny i inne franczyzy. Opowiadają historię grupy wygnańców walczących o ocalenie ludzkości podczas i po upadku Imperium Galaktycznego.

Apple TV+ podjęło się pierwszej ekranizację powieści. Pierwszy sezon Fundacji zadebiutował w 2021 roku, rozpoczynając historię upadku Imperium Galaktycznego i zalążków Fundacji, która przyniesie powrót cywilizacji.

Oficjalna zapowiedź drugiego sezonu serialu: Ponad sto lat po zakończeniu pierwszego sezonu napięcie w całej galaktyce rośnie. Gdy Cleonowie się rozpadają, mściwa królowa planuje zniszczyć Imperium od środka. Hari, Gaal i Salvor odkrywają kolonię Mentalików ze zdolnościami psionicznymi, które grożą zmianą samej psychohistorii. Fundacja weszła w fazę religijną, głosząc Kościół Seldona w całym Zewnętrznym Rubieżach i wywołując Drugi Kryzys: wojnę z Imperium.

Obejrzyj drugi zwiastun, aby dowiedzieć się więcej.

W drugim sezonie wystąpią nominowani do nagrody Emmy aktorzy Jared Harris i Lee Pace z sezonu pierwszego, a także Lou Llobell i Leah Harvey. David S. Goyer napisał scenariusz, a także pełni funkcję showrunnera.

Pierwszy sezon okazał się bardzo popularny, a Apple TV+ wyraźnie liczy na podobny sukces z drugim. Serwis streamingowy zawsze publikuje zwiastuny swoich filmów i seriali. Ale to właściwie już trzecia zapowiedź kosmicznej opery, licząc zapowiedź i pierwszy zwiastun z czerwca.

Kiedy oglądać?

10-odcinkowy drugi sezon Foundation zadebiutuje na całym świecie z pierwszym odcinkiem 14 lipca 2023 roku. Nowe odcinki będą pojawiać się co tydzień w piątki. Aby oglądać serial wymagane jest wykupienie subskrypcji do serwisu Apple TV+.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple TV+