Zobacz epicki zwiastun 2. sezonu „Fundacji”

Los ludzkości wisi na włosku – serial „Fundacja” powraca do Apple TV+ 14 lipca 2023 roku – zobacz najnowszy zwiastun serialu.

„Fundacja” 2. sezon od 14 lipca 2023 roku w Apple TV+

Drugi sezon serialu science-fiction pt. Fundacja (tyt. oryg. Foundation) wyeksploduje jak supernowa w Apple TV+ już 14 lipca 2023 roku. Może to zabrzmieć nieco dramatycznie, ale główne słowo, które przychodzi na myśl po obejrzeniu nowego zwiastuna 2. sezonu, który został właśnie udostępniony przez serwis streamingowy Apple’a, jest… epicki. I wiele rzeczy w nim eksploduje.

Zobacz też: Dokument o Izaaku Asimowie na Planete+

Przejdźmy lepiej do „epickiej sagi”, czyli wyrażenia użytego przez Apple TV+ do opisania przebojowego serialu opartego na wielokrotnie nagradzanych opowiadaniach Isaaca Asimova o grupie wygnańców przeciwstawiającej się upadającemu galaktycznemu imperium.

Nowy zwiastun pokazuje rozmach serii i jej historię, która rozgrywa się w wielu wymiarach czasu i przestrzeni.

W końcu dotyczy to sklonowanych władców galaktyki — 1000-letniego Imperium Galaktycznego — walczących o utrzymanie władzy pośród serii kryzysów, które naprawdę zrozumiał tylko rewolucyjny naukowiec Hari Seldon i Fundacja, jego grupa wygnańców.

Oto jak Apple TV+ opisuje sezon 2. serialu: Ponad sto lat po finale pierwszego sezonu napięcie w całej galaktyce w drugim sezonie Fundacji rośnie. Gdy Cleonowie się rozpadają, mściwa królowa planuje zniszczyć Imperium od środka. Hari, Gaal i Salvor odkrywają kolonię Mentalików ze zdolnościami psionicznymi, które grożą zmianą samej psychohistorii. Fundacja weszła w fazę religijną, szerząc Kościół Seldona w całym Zewnętrznym Rubieżach i wywołując Drugi Kryzys: wojnę z Imperium. Monumentalna adaptacja Fundacji to kronika historii czterech kluczowych postaci przekraczających czas i przestrzeń, pokonujących śmiertelne kryzysy, zmieniające się lojalności i skomplikowane relacje, które ostatecznie zadecydują o losie ludzkości.

W licznej obsadzie serii znaleźli się nominowani do nagrody Emmy Jared Harris i Lee Pace, obok Lou Llobell i Leah Harvey. Inni powracający członkowie obsady to Laura Birn, Cassian Bilton i Terrence Mann.

Nowe postacie zagrają Isabella Laughland (Brother Constant), Kulvinder Ghir (Poly Verisof), Ella-Rae Smith (Queen Sareth of Cloud Dominion), Holt McCallany (Warden Jaegger Fount), Rachel House (Tellem Bond), Nimrat Kaur (Yanna) Seldon), Ben Daniels (Bel Riose) i Dimitri Leonidas (Hober Mallow).

Telewizja Skydance produkuje serial, na czele z showrunnerem i producentem wykonawczym Davidem S. Goyerem. Producentami wykonawczymi są także Alex Graves, David Ellison, Dana Goldberg, Bill Bost, Robin Asimov i Marcy Ross.

10-odcinkowy drugi sezon Fundacji zadebiutuje pierwszym odcinkiem w piątek 14 lipca 2023 roku. Nowy odcinek będzie pojawiać się co tydzień w piątki do 15 września 2023 roku.

Fundację można oglądać w serwisie Apple TV+.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple TV+ | Cult of Mac