Bardzo ładna jest ta klawiatura Lenovo ThinkBook KB Pro

Mechaniczna klawiatura komputerowa ThinkBook KB Pro od Lenovo zachwyca swoimi pokolorowanymi obszarami roboczymi.

Klawiatura mechaniczna  Lenovo ThinkBook KB Pro
Klawiatura mechaniczna Lenovo ThinkBook KB Pro

Nowa klawiatura ThinkBook KB Pro została zaprojektowana do poważnej pracy na komputerze, ale z lekką nutą dziwactwa (taka, z jaką zmierzą się najbardziej kreatywni profesjonaliści). Klawiatura mechaniczna Lenovo ThinkBook KB Pro ma całkiem dobrze przemyślany układem klawiszy, które umieszczono w pokolorowanych obszarach funkcjonalnych. Klawisze mają unikalną konstrukcję prostokąta przechodzącego w kółko. Nadaje to klawiaturze wygląd retro, przypominający układ maszyny do pisania.

Może Ci się spodobać też: Klawiatura OnePlus Keyboard 81 Pro i TV 65 Q2 Pro już oficjalnie

Zastosowana metoda oznaczenia klawiszy kolorami intuicyjnie łączy je w grupy funkcjonalne, do których łatwo uzyskać dostęp w polu widzenia peryferyjnego.

Ważne funkcje konferencyjne, takie jak regulacja głośności, blokowanie ekranu czy wyświetlanie pulpitu, można wykonać jednym naciśnięciem przycisku. Ponadto nasadki klawiszy są wymienne, co pozwala użytkownikom wybierać pomiędzy dwoma różnymi schematami kolorów.

ThinkBook KB Pro ma 83 klawisze i jest zbudowany z trwałego i odpornego na zużycie polimeru PBT. Warto zauważyć, że ta mechaniczna klawiatura oferuje możliwość wymiany klawiszy podczas pracy, umożliwiając dostosowanie układu klawiatury poprzez tworzenie stref oznaczonych kolorami.

Obsługuje łączność bezprzewodową w dwóch trybach: bezprzewodowy Wi-Fi 2.4G i Bluetooth, zapewniając jednocześnie opcję połączenia za pomocą kabla.

Klawiatura mechaniczna Lenovo ThinkBook KB Pro - widok z góry
Klawiatura mechaniczna Lenovo ThinkBook KB Pro – widok z góry

Klawiatura jest wyposażona w pokaźny akumulator o pojemności 2400 mAh, który zapewnia tygodniową żywotność baterii nawet przy włączonym podświetleniu. Zamówienia w przedsprzedaży na nową klawiaturę mechaniczną Lenovo ThinkBook KB Pro rozpoczęły się 9 czerwca 2023 r. w około 98 USD (czyli ok. 403 zł).

Nie wiem, jak sprawdza się ona w praktyce, ale może kiedyś będę miał okazję ją przetestować na własnej skórze.

ThinkBook KB Pro jest zdobywcą nagrody Red Dot Award: Product Design za rok 2023.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: