Aplikacja TVP VOD teraz też na telewizorach Samsunga

Aplikacja TVP VOD dostępna jest do pobrania w telewizorach marki Samsung opartych o system TIZEN 3.0 – jest to kolejne rozszerzenie zasięgu odbiorczego.

TVP VOD na Samsung Smart TV (Tizen)
TVP VOD na Samsung Smart TV (Tizen)

Możliwość instalacji aplikacji TVP VOD na jak największej liczbie telewizorów to jeden z nadrzędnych celów Biura Dystrybucji TVP. Biuro Dystrybucji Telewizji Polskiej szacuje, ze dzięki nowej implementacji aplikacja jest dostępna w ponad 84% telewizorów z usługą Smart TV w Polsce. Współpraca z czołowymi producentami telewizorów umożliwia widzom jeszcze szerszy dostęp do produkcji Telewizji Polskiej, a w dłuższej perspektywie pozwoli na zbudowanie pełnej dystrybucji w dynamicznie rozwijającym się segmencie, jakim jest Smart TV.

W marcu 2023 roku aplikacja TVP VOD poszerzyła swój zasięg techniczny poprzez udostępnienie jej w najnowszych modelach odbiorników marki Hisense – drugiego największego producenta telewizorów na świecie. 

Aplikacja TVP VOD – udostępniona przez Telewizję Polską w październiku 2022 roku w nowej, odświeżonej wersji – pozwala nie tylko oglądać kanały TVP na żywo w wybranym przez użytkownika czasie i miejscu. W nowej odsłonie znalazła się bogata biblioteka filmów i seriali dostępnych zarówno w bezpłatnej, jak i płatnej ofercie. Widzowie, którzy opłacają abonament RTV, mają dostęp do znacznej części katalogu bez reklam. 

Obecnie, poza wersją przeglądarkową i mobilną, aplikacja TVP VOD jest dostępna w usłudze HbbTV w naziemnej telewizji cyfrowej, na urządzeniach Apple TV, na urządzeniach z Android TV oraz na telewizorach marek LG, Hisense i Samsung. W najbliższych miesiącach planowane jest umożliwienie instalacji aplikacji u kolejnych producentów telewizorów i urządzeń ułatwiających odbiór sygnału telewizyjnego.

Aplikację mobilną TVP VOD pobierzesz na urządzenia z systemami iOS i Android:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Telewizja Polska