Nowa akcja Czytaj PL z 10 krakowskimi książkami za darmo na cały lipiec!

Teraz w ramach akcji „Czytaj Kraków” możesz czytać bezpłatnie 10 książek na 10-lecie Krakowa Miasta Literatury UNESCO!

Akcja Czytaj Kraków - 10 książek za darmo (2023) na cały lipiec

W tym roku obchodzimy jubileusz 10-lecia przyznania tytułu Miasta Kreatywnego UNESCO w dziedzinie literatury. Kraków otrzymał ten zaszczytny tytuł jako siódme miasto świata dokładnie w październiku 2013 roku, dołączając do międzynarodowej sieci miast literackich, takich jak Edynburg, Dublin czy Reykjavik. Przyznanie tytułu było docenieniem potencjału krakowskiego środowiska literackiego, stało się też impulsem do rozwoju naszego miasta i wzmocnienia działań na rzecz literackiego dziedzictwa kulturowego oraz wsparcia dla lokalnego rynku książki.

Sprawdź też: E-booki Lema za darmo od Biblioteki Narodowej

Wśród tytułów znalazły się między innymi: „Wiersze wszystkie” Wisławy Szymborskiej dostępne po raz pierwszy w formie e-booka, „Żaden koniec”, czyli najnowsza książka Zośki Papużanki, poezja Adama Zagajewskiego i Ryszarda Krynickiego, „Chochoły” nominowanego do tegorocznej nagrody Nike Wita Szostaka, „Samosiejki” Dominiki Słowik, „Niezwyciężony” Stanisława Lema.

Udostępnione w ramach akcji krakowskie tytuły można czytać za darmo cały lipiec będzie można czytać za darmo. Spośród dziesięciu udostępnionych e-booków cztery dostępne są również w formie audiobooka. 

10 tytułów dostępnych w ramach akcji Czytaj Kraków:

  • Ryszard Krynicki – „Wiersze wybrane”, Wydawnictwo a5 (również audiobook)
  • Stanisław Lem – „Niezwyciężony”, Wydawnictwo Cyfrant 
  • Zośka Papużanka – „Żaden koniec”, Wydawnictwo Marginesy
  • Michał Rusinek – „Nic zwyczajnego”, Wydawnictwo ZNAK
  • Barbara Sadurska – „Czarny hetman”, Wydawnictwo Nisza
  • Dominika Słowik – „Samosiejki”, Wydawnictwo Literackie (również audiobook)
  • Wit Szostak – „Chochoły”, Wydawnictwo Powergraph 
  • Wisława Szymborska – „Wiersze wszystkie”, Wydawnictwo ZNAK
  • Dorota Terakowska – „Władca Lewawu”, Wydawnictwo Literackie (również audiobook)
  • Adam Zagajewski – „Wiersze wybrane”, Wydawnictwo a5 (również audiobook)

Poezja i proza, nowości i tytuły znane już czytelnikom – to wszystko można czytać za darmo przez cały lipiec 2023 roku. Wystarczy pobrać darmową aplikację mobilną Woblink, zeskanować QR z plakatu lub ze strony WWW i czytać do 31 lipca 2023 roku – do tego czasu książki będą aktywne. Należy pamiętać, że można pobierać jedną książkę naraz. Po pobraniu kolejnej, pierwsza przestaje być aktywna.

Czytaj Kraków – 10 książek na 10-lecie Krakowa Miasta Literatury UNESCO
Czytaj Kraków – 10 książek na 10-lecie Krakowa Miasta Literatury UNESCO

Książki będzie można pobrać z nośników dostępnych na mieście oraz ze strony akcji.

Jak dołączyć do akcji Czytaj Kraków?

Krok 1: Zainstaluj aplikację Woblink.
Jeśli jesteś użytkownikiem smartfona lub tabletu z systemem Android lub iOS, pobierz najnowszą wersję aplikacji Woblink, a następnie zaloguj się do niej lub stwórz nowe konto. Jeśli masz już aplikację Woblink, sprawdź czy masz najnowsza wersję.

Krok 2: Znajdź kod QR i zeskanuj go w aplikacji!
Jeśli chcesz wejść do akcji Czytaj PL potrzebny ci będzie kod QR. Gdzie go znaleźć? Pojawił się on na stronie akcji na Woblinku, a także na plakatach w przestrzeni miejskiej Krakowa, social mediach i u wielu internetowych twórców. Dla ułatwienia wejścia do akcji, poniżej publikujemy kod QR:

Jak wziąć udział w akcji Czytaj Kraków? (instrukcja i kod QR)
Jak wziąć udział w akcji Czytaj Kraków?

Krok 3: Zaloguj się lub zarejestruj zupełnie za darmo.
Jeżeli jesteś już użytkownikiem Woblinka możesz zalogować się loginem i hasłem, którego używałeś lub używałaś do tej pory. Jeżeli po raz pierwszy masz do czynienia z Woblinkiem, zarejestruj się.

Krok 4: Wybierz książkę i delektuj się czytaniem i słuchaniem!
Po zalogowaniu lub rejestracji aplikacja powinna przenieść cię do „karuzeli”, z której możesz wybrać jedną z 10 bestsellerowych książek, która zostanie dodana do twojej półki. Jednocześnie na półce możesz tylko jedną książkę. Książki możesz wymieniać w dowolnym momencie.

Organizatorami akcji są Miasto Kraków i KBF, partnerem platforma Woblink a patronami akcji są: Fundacja im. Wisławy Szymborskiej i Festiwal Miłosza.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Czytaj PL