No ładny ten koncept słuchawek nausznych Nothing headset (1)!

Słuchawki nauszne Nothing headset (1) na tym koncepcie wyglądają świetnie – ciekawe czy doczekamy się czegoś podobnego?

Koncepcja słuchawek nausznych Nothing headset (1) od Yungwon Kang
Koncepcja słuchawek nausznych Nothing headset (1) od Yungwon Kang

Nowy smartfon Nothing Phone (2) jest tuż za rogiem, a Carl Pie ma jeszcze wiele obszarów do zagospodarowania. Więc co będzie następnym głównym celem na jego celowniku? Na razie słuchawki nauszne brzmią jak kolejny duży niewykorzystany produkt do wydania. Ponieważ mówimy o gadżecie dla szerokiej grupy konsumentów, najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem wydaje się bezprzewodowa para słuchawek nausznych Niezależnie od tego, czy zadowoli to purystycznych audiofilów, czy nie, rynek wciąż jest ogromny, aby zdobyć duży kawałek tortu.

Nowa, nieoficjalna koncepcja, którą przygotował niezalezny projektant Yungwon Kang, z pewnością wzbudzi Twoje zainteresowanie. Te słuchawki nazwane headset (1) zostały zaprojektowane z myślą o dostarczaniu dźwięku o wysokiej wierności prosto do uszu i są wyposażone w odłączany wzmacniacz, który zwiększa jakość na żądanie.

Nie ma potrzeby stosowania drogich wzmacniaczy, przetworników cyfrowo-analogowych ani kabli wysokiej jakości — wystarczy podłączyć ten wzmacniacz na zewnątrz słuchawek, a dźwięk natychmiast zabrzmi żywiej.

Wygląd zewnętrzny i motyw kolorystyczny inspirowany są słuchawkami AirPods Max, chociaż okrągłe poduszki nadają im charakterystyczny wygląd. Przezroczysta obudowa jest rozsądnie ograniczona do zewnętrznej powłoki puszek, co sugeruje, że nie są to słuchawki z otwartym tyłem i zapewniają dobrą izolację akustyczną w hałaśliwym otoczeniu.

Odczepiany moduł wzmacniający słuchawek Nothing headset (1) - koncepcja
Odczepiany moduł wzmacniający słuchawek Nothing headset (1) – koncepcja | fot. Yungwon Kang

Dodanie specjalnego modułu wzmacniacza ma wskazywać na dwukierunkowe wyjście audio dla realistycznej sceny dźwiękowej. Coś, co jest bardzo bliskie temu, co zamierzał osiągnąć twórca dźwięku i jest replikowane na wyjściu słuchawek.

Wszystkie elementy sterujące wzmacniacza są osadzone na powierzchni, podczas gdy elementy sterujące ANC, głośności i mocy znajdują się po bokach puszek.

Czarna i biała wersja koncepcji słuchawek nausznych od Nothing
Czarna i biała wersja koncepcji słuchawek nausznych od Nothing | fot. Yungwon Kang

Yungwon wybrał dla słuchawek charakterystyczne białe i czarne opcje kolorystyczne. Ciekawie, czy Nothing będzie czerpać inspirację z tego projektu koncepcyjnego, aby stworzyć parę swoich bezprzewodowych słuchawek, które zmierzą się z urządzeniami takich firm jak Sony, Bose, Sennheiser czy Apple.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Yungwon Kang | Yanko Design