Nothing Phone (2) pojawi się tego lata

Firma Nothing ujawniła dzisiaj, że telefon Nothing Phone (2) zostanie zaprezentowany latem 2023 roku i będzie to urządzenie premium.

Oficjalny fragment smartfona Nothing Phone (2)
Oficjalny fragment smartfona Nothing Phone (2)

To nie pierwszy raz, gdy słyszymy o nadchodzącym telefonie Nothing Phone (2). Carl Pei, dyrektor generalny firmy, sam o tym mówił, a kilka ciekawostek na temat rzekomej specyfikacji telefonu już wyciekło. Jedną z nich jest chip urządzenia. Spekuluje się, że jest to Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 2 – wzmocniona wersja najnowszego Snapdragona 8 Gen 2. Nie jest tajemnicą, że Carl Pei i Nothing są mistrzami w sztuce wypuszczania zapowiedzi produktów w sposób wzbudzający zainteresowanie opinii publicznej. Zrobili to z telefonem Nothing Phone (1) oraz z Nothing Ear (1) i Ear (2), a dzisiejsze ogłoszenie nie było wyjątkiem.

Zobacz też: Jak wygląda zdemontowany Nothing Phone (1)?

Pierwsze zdjęcie jest proste, ale intrygujące i przedstawia coś, co wydaje się być prawym górnym rogiem urządzenia z migającym czerwonym światłem. Gdy klikniesz link w tweecie, aby zarejestrować się w celu otrzymywania aktualizacji, zobaczysz większą wersję obrazu, który pokazuje nieco więcej szczegółów i dodatkowy element projektu tsmartfona Phone (2).

To oczywiście wywołało dyskusję w mediach społecznościowych i społeczności Nothing na Discordzie, gdzie już trwają intensywne spekulacje na temat tego, co każdy element projektu oznacza dla funkcji telefonu.

Od razu rzucają się w oczy dwa szczegóły: migające czerwone światło i obecność czegoś, co wygląda jak suwak. Nothing Phone (1) jest znany z migających diod LED z tyłu i zawiera już wskaźnik nagrywania, który miga tak samo, jak ten w zapowiedzi. To nasuwa pytanie, czy to migające światło będzie miało taką samą funkcję jak w urządzeniu Phone (1), czy też będzie służyć dodatkowemu celowi, być może jako dioda powiadomień.

Pozorna zmiana to kolejny zabawny szczegół, o którym można spekulować. Można założyć, że jest to suwak alarmu lub przełącznik wyciszania, ale patrząc na konstrukcję Phone (1) i miejsce, w którym ten rzekomy przełącznik byłby umieszczony na samym telefonie, możliwe jest, że jest to tylko element projektu.

Poniższy tweet autorstwa projektanta koncepcyjnego Bena Geskina lepiej ilustruje, gdzie ten element pasowałby i jakby wyglądał – może to być prawdziwy fizyczny przełącznik, ponieważ wszystko z tyłu telefonu byłoby za szkłem.

Jedno, co można powiedzieć na pewno to, że zapowiedź wykonała swoją robotę, wywołując dyskusję na temat tego, jaki będzie ostateczny projekt i jakie funkcje premium będzie miał telefon Nothing Phone (2), których nie miała pierwsza iteracja. Interesujące będzie również zobaczyć, jaka będzie cena tego modelu.

Telefon Nothing Phone (1) został zdecydowanie zbudowany i wyceniony jako średniej klasy urządzenie. Ponieważ oczekuje się, że Nothing Phone (2) będzie pierwszym amerykańskim wydaniem premium, co potwierdził sam Carl Pei w wywiadach, nie oczekuje się, że ceny będą tak niskie, jak ostatnim razem.

Jednak celem Nothing jest konkurowanie z firmami takimi jak Apple, Google i Samsung na rynku smartfonów w Stanach Zjednoczonych, jednocześnie pozycjonując się jako innowacyjna firma, która dba o najnowocześniejsze wzornictwo.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Nothing | PhoneArena